Rezultate te kerkimit per termin: +Ramiz +Alin

Total: 138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.520Z

Guro Zeneli: Ju tregoj ngjarjen e atentatit të Ramiz Alisë në Has

TIRANE-Vijon intervista e sekretarit të Ramiz Alisë. Guro Zeneli rrëfentë panjohurat e mëdha që lidhen me jetën dhe veprimtarinë e ish-kreut të shtetit komunist Ramiz Alia. Historia e tij ka nisur si drejtues i Lartë i Rinisë së rrethit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.143Z

Kujtimet e Zogajt: “Pabesia” që i bënë Edi Ramës kur u rrëzua komunizimi

Analisti dhe politikani Preç Zogaj ka sjellë një libër të ri kohët e fundit, të titulluar “Fillimet”, ku flet për fillimet e Partisë Demokratike. Në të ai përmend edhe faktin se Edi Rama ndodhej në Greqi kur ra komunizmi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.629Z

Guro Zeneli: Në një ditë rrebeshi në Progonat, Ramiz Alia pikasi Gramoz Ruçin

Vijon intervista e sekretarit të Ramiz Alisë. Guro Zeneli rrëfen të panjohurat e mëdha që lidhen me jetën dhe veprimtarinë e ish kreut të shtetit komunist Ramiz Alia. Historia e tij ka nisur si drejtues i Lartë i Rinisë së rrethit të F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.435Z

Berisha perkujton deshmoret e 2 prillit

Kryeminstri Sali Berisha ka përkujtuar sot në Shkodër 20 vjetorin e vrasjes së katër dëshmorve të demokracisë, të vrarë më 2 prill të vitit 1991. Në fjalën e tij kryeminstri Berisha ka akuzuar Gramoz Rucin dhe Ramiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.737Z

Agim Popa: Ramiz Alia u përzu nga mbledhja që vendosi murin e Berlinit

Quhet Agim Popa personi i cili të befason me dëshmitë që mbart në vetvete. Veç shumë delegacioneve të nivelit të lartë që kanë ardhur për vizita zyrtare në vendin tonë në kohën e qeverisjes komuniste, ai ka pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.436Z

Maksim Haxhia: Berisha donte dënimin e Pashkos e Imamit

TIRANE- Ish-prokurori i Përgjithshëm, Maksim Haxhia, në një intervistë për gazetën “Shqiptarja.com” deklaron për herë të parë si e propozoi Azem Hajdari në këtë post, si refuzoi Ministrinë e Mbrojtjes, marrëd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.354Z

Edi Rama me platformën e Ramiz Alisë, fraza raciste e turpëruese ndaj shqiptarëve

15-05-2012 / Gazeta 55 Diktatori i fundit komunist, Ramiz Alia do të shprehej në grahmat e shembjes së nomenklaturës se, kombi shqiptar përbëhet nga 3 milionë veta; 1 milion të papunë, 1 milionë hajdutë dhe 1 milionë spiunë. Krye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama