Rezultate te kerkimit per termin: +Raporti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.455Z

Raporti për Kosovën, korrupsioni mbetet shqetësim

Raporti më i ri i progresit pasqyron gjendjen reale në Kosovë, thonë përfaqësuesit politikë në Prishtinë. Ndonëse ende nuk është bërë zyrtarisht publik, përmbajtja e këtij raporti është është bërë i ditur në mediat kosovare. Konstatimi se Serbia po luan rol destruktiv, duke mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.436Z

Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesia

Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesia E marte 22 Janar 2013 1251 p styletext-align justify p Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesiaAgjencia per Pune ne Kombet e Bashkuara paralajmeron rritje te papunesise ne shkalle globale si pasoje e krizes se pergjithshme ekonomike Ne raportin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Vonohet raporti

Rrafsh një vit, Sami Kurteshi ka që është Avokat i Popullit. Asnjëherë deri më tash ai nuk ka paraqitur raport para Kuvendit të Kosovës, edhe pse ligji e obligon ta bëjë këtë. Sot një vit, më 4 qershor 2009, Kurteshi është zgjedhur nga Kuvendi në këtë detyrë, duke pasuar ushtrue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.256Z

“Raporti”, reagon Meta

Tiranë -Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka reaguar sot ndaj raportit të Departamentit amerikan të Shtetit mbi të Drejtat e Njeriut për Shqipërinë për vitin 2008. Sipas Metës, ky raport është një shuplakë e fortë për Sali Berishën dhe keqqeverisjen e tij. Meta ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.129Z

Raporti i KE-së debatohet në Kosovë

Raporti i Komisionit Evropian, po vazhdon të jetë temë diskutimesh në Kosovë ku vlerësimet janë të ndara. Qeveria thotë se raporti është real dhe përmbledh edhe shqetësimet e saj për segmente të caktuara, ndërsa opozita thotë se raporti pasqyron realitetin e hidhur në të cilin ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.183Z

Raporti, DASH: Shqipëria respekton lirinë fetare

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot një raport lidhur me lirinë fetare, ku përfshihet edhe Shqipëria. Në vija të përgjithshme raporti është mjaft pozitiv për vendin tonë. Raporti thekson se ligjet dhe politikat e vendit mbrojnë lirinë e fesë. Në përgjithësi qeveria e zb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.963Z

Raporti: Qeveria po kontrollon gjyqësorin

Raporti evidenton zgjedhjet larg standardeve të larta, politizimin e administratës publike si dhe luftën e pakët ndaj krimit dhe korrupsionit "Për Gërdecin është i nevojshëm një proces i lirë dhe transparent që të dënojë të gjithë personat përgjegjës, pavarësisht pozicionit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama