Rezultate te kerkimit per termin: +Raportit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.176Z

Mitrovicë: Protestë kundër raportit të Martit

Rreth 500 qytetarë kanë protestuar të shtunën në pjesën jugore të Mitrovicës kundër raportit të Dik Martit, i cili hedh akuza ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe drejtuesve të saj. Protesta, e organizuar nga OJQ Rilind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.590Z

Sanino vizitë në Shkup pas raportit të progresit

Drejtori për zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefano Sanino sot ka mbërritur për vizitë zyrtare në Maqedoni.   Vizita e tij vjen një javë pas publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë dhe vendet e tjera aderuese në Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.965Z

Trukimi i ndeshjeve, përkthimi i raportit mban pezull hetimet

Ndërkohë që nuk kanë munguar akuzat e ndërsjella dhe mes politikës, federatës dhe klubeve të futbollit, hetimi për trukimin e ndeshjeve të ekipeve shqiptare është stopuar. Prokuroria e Tiranës kërkon ndihmën e përkthyesve për të thelluar hetimet në lidhje me skandalin e trukimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Protestë kundër raportit të Martyt

Nga Express më 22 janar 2011 në ora 20:10 Dick Marty duhet të hulumtojë për të vërtetën dhe të denoncojë krimet serbe të bëra kundër popullatës shqiptare në Kosovë dhe jo të merret me shpifje kundër luftës së drejtë që ka bërë UÇK-ja, u tha në një protestë të shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.783Z

Kosove efektet e raportit te tokes

Raporti i Komisionit Europian i cili sugjeron se tokat bujqësore të Kosovës janë të helmuara tashmë ka arritur efektin parë negativ. Përveç zvogëlimit të eksportit të atyre pak produkteve vendase për tregun e jashtëm,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.354Z

Kriza politike Berisha kokeforte perballe Raportit

TIRAN - Mazhoranca nuk terhiqet nga qendrimi per zgjedhjet parlamentare te 28 qershorit 2009 pavaresisht kritikave te raportit te Keshillit Europian. Kryeministri Sali Berisha deklaroi gjate mbledhjes se qeverise se eshte i hapur per bashkepunim me opoziten por ne asnje rast duke shkelur Kushtetuten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.908Z

Leximi realist i raportit realist...

Kastriot Islami Raportet e ndërkombëtareve kanë qenë gjithnjë objekt debati midis forcave politike. Dhe debati për to intensifikohet sa më pranë zgjedhjeve ndodhemi. Debati është normal, sepse publikimi i raporteve bëhet qëllimisht që të zhvillohet një debat politik dhe publiku t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama