Rezultate te kerkimit per termin: +Raportit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.721Z

SHBA/ Shtyhet publikimi i raportit për monedhën kineze

Shtetet e Bashkuara kanë shtyrë publikimin e raportit në Kongres, lidhur me politikat e këmbimit të valutave. Në këtë mënyrë shtyhet edhe vendimi nëse Kina po manipulon me monedhën e saj. Sekretari amerikan i thesarit, Timoti Gajtner, nëpërmjet të një deklaratë, ka kërkuar nga Ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.393Z

Reagime në SHBA ndaj raportit për CIA-n

Senatori republikan John McCain ishte njëri nga disa anëtarët e partisë së tij që e përshëndetën publikimin e raportit mbi praktikat brutale të CIA-s për marrjen në pyetje pas sulmeve të 11 shtatorit 2001 ndaj Shteteve të Bashkuara. Zoti McCain, dikur i burgosur lufte në Vietnam, kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Reagime pas raportit pr Sollaku 2"

Menjher pas miratimit t raportit t komisionit hetimor pr shkarkimin e Kryeprokurorit Theodhori Sollaku, kan reaguar socialdemokratt dhe Partia Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut. Kryetari i Partis Socialdemokrate, Sknder Gjinushi, ka deklaruar se nisma pr shkarkimin e Kryeprokurorit i kundrvihet reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.266Z

Reagime pas raportit për “Sollaku 2"

Menjëherë pas miratimit të raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e Kryeprokurorit Theodhori Sollaku, kanë reaguar socialdemokratët dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi, ka deklaruar se nisma për shkarkimin e Kryeprokur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.176Z

Mitrovicë: Protestë kundër raportit të Martit

Rreth 500 qytetarë kanë protestuar të shtunën në pjesën jugore të Mitrovicës kundër raportit të Dik Martit, i cili hedh akuza ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe drejtuesve të saj. Protesta, e organizuar nga OJQ Rilind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.590Z

Sanino vizitë në Shkup pas raportit të progresit

Drejtori për zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefano Sanino sot ka mbërritur për vizitë zyrtare në Maqedoni.   Vizita e tij vjen një javë pas publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë dhe vendet e tjera aderuese në Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.965Z

Trukimi i ndeshjeve, përkthimi i raportit mban pezull hetimet

Ndërkohë që nuk kanë munguar akuzat e ndërsjella dhe mes politikës, federatës dhe klubeve të futbollit, hetimi për trukimin e ndeshjeve të ekipeve shqiptare është stopuar. Prokuroria e Tiranës kërkon ndihmën e përkthyesve për të thelluar hetimet në lidhje me skandalin e trukimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama