Rezultate te kerkimit per termin: +Raportit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Reagime pas raportit pr Sollaku 2"

Menjher pas miratimit t raportit t komisionit hetimor pr shkarkimin e Kryeprokurorit Theodhori Sollaku, kan reaguar socialdemokratt dhe Partia Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut. Kryetari i Partis Socialdemokrate, Sknder Gjinushi, ka deklaruar se nisma pr shkarkimin e Kryeprokurorit i kundrvihet reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.266Z

Reagime pas raportit për “Sollaku 2"

Menjëherë pas miratimit të raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e Kryeprokurorit Theodhori Sollaku, kanë reaguar socialdemokratët dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi, ka deklaruar se nisma për shkarkimin e Kryeprokur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.176Z

Mitrovicë: Protestë kundër raportit të Martit

Rreth 500 qytetarë kanë protestuar të shtunën në pjesën jugore të Mitrovicës kundër raportit të Dik Martit, i cili hedh akuza ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe drejtuesve të saj. Protesta, e organizuar nga OJQ Rilind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.590Z

Sanino vizitë në Shkup pas raportit të progresit

Drejtori për zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefano Sanino sot ka mbërritur për vizitë zyrtare në Maqedoni.   Vizita e tij vjen një javë pas publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë dhe vendet e tjera aderuese në Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.965Z

Trukimi i ndeshjeve, përkthimi i raportit mban pezull hetimet

Ndërkohë që nuk kanë munguar akuzat e ndërsjella dhe mes politikës, federatës dhe klubeve të futbollit, hetimi për trukimin e ndeshjeve të ekipeve shqiptare është stopuar. Prokuroria e Tiranës kërkon ndihmën e përkthyesve për të thelluar hetimet në lidhje me skandalin e trukimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Protestë kundër raportit të Martyt

Nga Express më 22 janar 2011 në ora 20:10 Dick Marty duhet të hulumtojë për të vërtetën dhe të denoncojë krimet serbe të bëra kundër popullatës shqiptare në Kosovë dhe jo të merret me shpifje kundër luftës së drejtë që ka bërë UÇK-ja, u tha në një protestë të shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.783Z

Kosove efektet e raportit te tokes

Raporti i Komisionit Europian i cili sugjeron se tokat bujqësore të Kosovës janë të helmuara tashmë ka arritur efektin parë negativ. Përveç zvogëlimit të eksportit të atyre pak produkteve vendase për tregun e jashtëm,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama