Rezultate te kerkimit per termin: +Ray +Charles

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.578Z

Oskarët muzikorë, Ray Charles ende mbret

15/02/2005  Vlera të mëdha “The Genius” që fitoi tetë çmime Grammy. Triumf edhe për Alicia Keys Ceremonia e Grammy e dominuar nga kujtimi i artistit të madh, i cili vdiq para pak kohësh në moshën 73-vjeçare. Kënga e tij "Genius Loves Company" është albumi më i mirë i vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.154Z

Video: Nga Ra Sala prej fiku tek Obama dhe Ray Charles

Që politikanët e të majtës shqiptare janë të fiksuar pas presidentit amerikan, Barack Obama, kjo dihet. Kryeministri Edi Rama thotë se është zgjuar mirë sot, pasi ka parë se si Obama këndon dhe kërcen në nderim të legjendës së muzikës së zezë, Ray Charles. "Nuk ndodh shpesh që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.927Z

Bill Ray do të shkruajë skenarin “Frank Sinatra”

Pas shumë viteve zhvillimi, filmi i planifikuar i Martin Scorsese për Frank Sinatren është duke iu afruar realitetit. Sipas Deadline.com, skenaristi i “Hunger Games” Billy Ray është angazhuar për të shkruar filmin, i cili më herët ishte në duart e skenaristit Phil Alden Robinson

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.560Z

Uilli Nelson dhe Uinton Marsalis interpretojne kenget e Rej arlsit

Shume vete e konsiderojne te ndjerin Ray Charles si nje nga muzikantet me te medhenj te te gjithe koherave. Dy nga admiruesit e tij me te medhenj jane vete ikona te muzikes Willie Nelson dhe Wynton Marsalis. Korrespondenti i Zerit te Amerikes Doug Levine na sjell respektin e tyre per heroin e muzike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.447Z

Jamie Foxx, së shpejti me album të ri

09/04/2005  Nga ekrani i madh te studiot e regjistrimit dhe duket se ky qënka një vit i artë për Jamie Foxx. Aktori amerikan, i nominuar për çmimin Oscar, në interpretimin e jashtëzakonshëm të rolit të Ray Charles në filmin “Ray”, mësohet se do të inçizojë një album, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Aretha Franklin shpallet mbreteresha e rock-ut

Ishte cilesuar si mbretereshe e muzikes soul, por eshte zgjedhur edhe si kengetarja me e mire rock ne histori. Behet fjale per Aretha Franklin. Perfundimin e nxori nje sondazh i revistes “Rolling Stone”, ku votuan muzikante, producente, botuesit e saj dhe shume eksperte te fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

30 vjet nga The Blues Brothers

Filmi The Blues Brothers mbush 30 vjec. Per te promovuar daljen e edicionit special ne dy disqe te kultit te paharrueshem te drejtuar nga John Landis Universal Pictures ka publikuar nje video prezantuese. Ne te paraqiten shkurt disa pjese nga filmi ku marrin pjese Ray Charles Aretha Frank

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama