Rezultate te kerkimit per termin: +Ray +Charles

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.950Z

Doktor House koncert blues ne Paris

Pasi ka lancuar diskun e tij të parë me muzikë blues, “Let them talk”, aktori britanik Hugh Laurie, i njohur ndryshe si doktor House, do të mbajë një koncert në Paris më 11 maj. Aktori 51-vjecar do të performojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.465Z

Seagal, akuza të reja për abuzime seksuale

Akuza të reja ndaj aktorit Steven Seagal për abuzime seksuale. Pas denoncimit të ish-modeles Kayden Nguyen, edhe dy gra të tjera pretendojnë se kanë qenë pre e abuzimeve nga Seagal.Sipas faqes amerikane TMZ një prej tyre është mbesa e Ray Charles. Gruaja, Blair Robinson,ka rrëf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.744Z

Nderron jete mbreti i Soul Solomon Burke

Solomon Burke nje prej legjendave te muzikes Soul ka nderruar jete ne moshen 70 vjecare ne aeroportin Schiphol te Amsterdamit. Lajmin e ben te ditur BBC. Ylli me ngjyre babai i 21 femijeve i nderuar edhe ne Rock and Roll Home of Fame u be i njohur ne vitin 1966 me hitin Everybody Needs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.062Z

Francezët sjellin në Berat "Një mbi një tinguj"

Më 6 dhe 7 gusht, në Pallatin e Kulturës të qytetit të Beratit mbahet festivali i parë muzikor "Një mbi një tinguj", ku marrin pjesë rreth 40 muzikantë francezë. Luajnë muzikë klasike, kontemporane dhe shqiptare. I ftuari kryesor është kuarteti i klarinetave "Appassionati" dhe Ansambl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.625Z

We are the world, kënga e 25 viteve më parë, tani për Haitin

Porto Prince, 3 shkurt, NOA "We are the world, kënga e njohur në të gjithë botën e krijuar 25 vjet më nga Michael Jackson dhe Lionel Richie e regjistruar nga grupi i këngëtarëve të SHBA për Afrikën, këtë herë do të bëhet për Haitin. Kënga do të ketë në mesin e saj këngëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.824Z

Jamie Foxx tregon Hollivudin

Jamie Foxx,në një intervistë për revistën “Men’s Health”,tregoi vështirësitë që paraqet Hollivudi për një aktor ende te panjohur. 45-vjeçari fitues i një çmimi Oscar kujton: Ishte filmi Any Given Sunday me Al Pacino dhe Cameron Diaz. Avantazhi im i ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.926Z

Aktorët e Hollivudit që kanë “vrarë” më shumë...

Transmetuar më 03.02.2014 - 21:51 Ja kush janë 25 aktorët, të cilët gjatë karrierës së tyre artistike kanë vrarë më shumë personazhe, në filmat aksion që kanë luajtur. Kryeson Arno

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama