Rezultate te kerkimit per termin: +Reagon +Kryeministria

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] reagon / docs[0] 11787 / hits[0] 12702 / keyword[1] kryeministria / docs[1] 2734 / hits[1] 3309 /
No Pic available
  • 2011-01-22

News24 video ekskluzive:Si qellohen protestuesitnga kryeministria

TIRANE-TV NEWS24 fokuson pamjet e vrasjes së njërit prej protestuesve para derës së kryeministrisë. gjatë protestës së dhunshme anti-qeveritare të organizuar dje nga Opozita e Bashkuar para selisë së kryeministrisë në bulevardin "Deshmoret e Kombit". Ndërsa jashtë kangjella të kryemi

No Pic available
  • 2011-01-22

Rama-Berisha paralajmerojne dhune., SHBA ruani qetesine

21/01/2011  SHBA: Shmangni retorikën provokuese e mos toleroni asnjë formë dhune SHBA-të shprehen të shqetësuara për vijueshmërinë e demonstratës së paralajmëruar nga Partia Socialiste për t’u zhvilluar sot. Kjo ambasadë mbështet plotësisht të drejtën e shprehjes përme

No Pic available
  • 2010-03-12

Turqia reagon ashpër ndaj vendimit të parlamentit suedez

Projektvendimi u miratua me një votë diferencë, 131 vota pro, përkundrejt 130 votave kundër. Ndërsa ambasadori i Turqisë në Stokholm Zergyn Korutyrk u thirr në Ankara për konsultime, Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan anuloi vizitën e tij në Suedi të planifikuar për 17 mars. Në deklarat

No Pic available
  • 2010-01-17

Ministri Prifti reagon ashpër ndaj akuzave të PS

Ministri i Ekonomosie, Tregetise dhe Energjetikes Dritan Prifti ka reaguar ashper menjehere pas përfundimit te Asamblese se PS-se dhe deklaratave te leshuara kunder tij nga drejtuesit e selise roze per menaxhimin qe ai i ka bere situates para dhe gjate përmbytjeve ne Shkoder. "Na thosh

No Pic available
  • 2010-01-06

Hapen digat, përmbyten fshatrat e ultësirës së Shkodrës

Autori i Lajmit: Redaksia E gjithë ultësira veriperëndimore e vendit gjendet në ujë. Mijëra banorë janë të rrezikuar, pasi ujë ka vërshuar në banesat e tyre, që nga mbrëmja e së dielës. Shkak janë bërë reshjet e shumta që kanë çuar mandej në hapjen e portave të hidrocentrale

No Pic available
  • 2009-12-18

Kryeministria: Pagat, një tjetër shpifje e Ramës

TIRANE- Kryeministra reagon për deklaratat e fundit të liderit socialist Edi Rama, i cili ka thënë se qeveria nuk do të ndajë as pensionet dhe as rrogat mujore për këtë vit, pasi arka e shtetit është bosh. Sipas një deklarate të zyrës së shtypit pranë kryeministrisë, kjo është nj