Rezultate te kerkimit per termin: +Realiteti

Total: 9383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.615Z

OJQ “Realiteti” shpërblen Gruevskin për diskriminim

Shkup, 6 gusht - Për shkak të, siç thuhet diskriminimit ekonomik të shqiptarëve dhe anashkalimit të investimeve nga vendbanimet ku shumicë janë shqiptarët, organizata joqeveritare ‘Realiteti’ i ndau mirënjohje kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili sipas tyre me mjeshtëri të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.325Z

Krijuesi, subjekti dhe realiteti

Nga Ndini R. Bardhi Krijuesi i vlerave shpirtërore, qoftë shkrimtar e artist, është si vetvete në ide e në shpirt, përparimtar dhe vazhdues, i cili në çdo fjalë të shkruar përpiqet të krijojë një përmbajtje të re letrare e artistike. Nëse vëmë në dukje misionin e tij, këtë e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.165Z

Telefonat inteligjentë dhe realiteti virtual

Vëzhguesit e teknologjisë thonë se tregu i telefonave inteligjentë është ngadalësuar. Ekonomitë e dobësuara, ngopja e tregut dhe konkurrenca në rritje nga kompanitë kineze dhe indiane, kanë bërë që vëzhguesit e teknologjisë të kërkojnë burime të tjera për të fituar para. Shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.174Z

Premtimet e Trumpit për vende pune dhe realiteti

Presidenti i ri do të krijojë në një dekadë 25 milionë vende të reja pune. Ky është plan ambicioz, por asgjë e veçantë. Këtë e kanë arritur edhe presidentë të tjerë. Një analizë nga Rolf Wenkel. Më në fund edhe mund ta lexosh atë që planifikon me të vërtetë Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.504Z

FOTO LAJM/ Ja realiteti i universiteteve që la pas Berisha

Sali Berisha kundërshtoi me egërsi gjatë ditës së sotme mbylljen e disa universiteteve private dhe filialeve të publikut. Që prej propozimit të Ministrisë së Arsimit, ai ka bërë thirrje tek të rinjtë që të ngrihen dhe të protestojnë. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, i ka qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.576Z

Kultura e ikjes nga realiteti

Edvin Kulluri Me nisjen e ciklit të ri të PS-së në drejtimin e Edi Ramës, disa karakteristika të mënyrë të të menduarit klasik të së majtës janë përforcuar e vijëzuar më shumë, ndryshe nga ç’mendohet rëndom. Jo vetëm në çështje si ajo e qëndrimit ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.907Z

Shkëlqimi i Gjermanisë, realiteti i Shqipërisë

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” në një artikull të saj i kushton vëmendje emigracionit në Shqipëri, të cilin shumë shqiptarë e shohin si shpresën e vetme për një jetë më të mirë, por edhe shanseve të turizmit. Shumë të rinj shqiptarë përpiqen të vijn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama