Rezultate te kerkimit per termin: +Realiteti

Total: 9383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.174Z

Premtimet e Trumpit për vende pune dhe realiteti

Presidenti i ri do të krijojë në një dekadë 25 milionë vende të reja pune. Ky është plan ambicioz, por asgjë e veçantë. Këtë e kanë arritur edhe presidentë të tjerë. Një analizë nga Rolf Wenkel. Më në fund edhe mund ta lexosh atë që planifikon me të vërtetë Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.504Z

FOTO LAJM/ Ja realiteti i universiteteve që la pas Berisha

Sali Berisha kundërshtoi me egërsi gjatë ditës së sotme mbylljen e disa universiteteve private dhe filialeve të publikut. Që prej propozimit të Ministrisë së Arsimit, ai ka bërë thirrje tek të rinjtë që të ngrihen dhe të protestojnë. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, i ka qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.576Z

Kultura e ikjes nga realiteti

Edvin Kulluri Me nisjen e ciklit të ri të PS-së në drejtimin e Edi Ramës, disa karakteristika të mënyrë të të menduarit klasik të së majtës janë përforcuar e vijëzuar më shumë, ndryshe nga ç’mendohet rëndom. Jo vetëm në çështje si ajo e qëndrimit ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.907Z

Shkëlqimi i Gjermanisë, realiteti i Shqipërisë

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” në një artikull të saj i kushton vëmendje emigracionit në Shqipëri, të cilin shumë shqiptarë e shohin si shpresën e vetme për një jetë më të mirë, por edhe shanseve të turizmit. Shumë të rinj shqiptarë përpiqen të vijn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.447Z

Realiteti i ri Tiranë-Prishtinë

ARMAND SHKULLAKU Tre vjet pas shpalljes së pa varësisë së Kosovës, ata që kanë besuar se flamuri shtetëror do të arrinte më në fund të ngulej në mendjen dhe zemrat e kosovarëve, do të kenë përjetuar një zhgënjim të rëndë. Të hënën, më 28 Nëntor, në një atmosferë ndoshta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

A SHTREMBËROHET REALITETI NGA LAJMET?

BLENDI SALAJ Në mendimin tim po, por mendoj se është një çështje që hap një debat, ku ka argumente të vlefshme nga disa pozicione. Gjithsesi, shpesh vë re në komente të ndryshme te peshkupauje.com, se në qëndrimet e bashkatdhetarëve tanë nëpër botë ka një fije shqetësimi dhe keq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.610Z

Realiteti ynë

Na ka mbetur edhe një logjikë tjetër mbi të cilën duhet biseduar, në rast se nuk mjafton logjika e besimit, atëherë nuk kemi pse të të besojmë më ne shqiptarët në Mal të Zi, atë e kemi humbur. Tashmë i pamë të gjithë përfaqësuesit politik të komunitetit tonë në parlamen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama