Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Lambsdorff Vetevendosja po ben nje politike opozitare fundamentale
  • 2012-02-01

Lambsdorff Vetevendosja po ben nje politike opozitare fundamentale

DW Zoti Lambsdorff ju sot u takuat ne Berlin kryetarin e partise Vetevendosja Albin Kurti. Cili ishte qellimi i ketij takimi me politikanin i cili kohet e fundit ka rene ne sy me aksionet e tij per bllokimin e kufirit mes Kosoves dhe Serbise Nikolaus Graf Lambsdorff Zoti Kurti eshte nje prej po

Kuvendi i Kosoves me rezolute per fundin e mbikeqyrjes
  • 2012-02-01

Kuvendi i Kosoves me rezolute per fundin e mbikeqyrjes

Kuvendi i Kosoves ne nje seance te jashtzakonshme miratoi te marten nje rezolute sipas se ciles parlamenti i Kosoves merr te gjitha obligimet per heqjen e mbikqyrjes se pavaresise se Kosoves. Rezoluta e kuvendit te Kosoves u miratua vetem nje jave pas takimit te Grupit Drejtues Nderkombetar per K

Per te kaluar dimrin ne Gjermani - Rome nga Serbia azilkerkues ne Gjermani
  • 2012-02-01

Per te kaluar dimrin ne Gjermani - Rome nga Serbia azilkerkues ne Gjermani

Afro 46.000 vete kane kerkuar vitin e kaluar azil ne Gjermani. Sipas te dhenave te ministrise se Brendshme numri i kerkesave u rrit qarte ne te katertin vit me rradhe. Pas refugjateve nga Afganistani dhe Iraku grupi i trete i azilkerkuesve eshte nga Serbia. Bildunterschrift Groszligansicht des

BE mbeshtet strategjine per luftimin e krizes
  • 2012-01-31

BE mbeshtet strategjine per luftimin e krizes

Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Pamje simbolikeMarreveshje pati te masat per rritje ekonomike dhe vende pune. Kancelarja gjermane u tregua shume e kenaqur ne Bruksel megjithese ajo nuk pati sukses ne te gjitha pikat. Me paktin fiskal me frena per huate dhe me

Makthi i falimentimit nuk i shqitet Greqise
  • 2012-01-29

Makthi i falimentimit nuk i shqitet Greqise

Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Ne foto Charles DallaraNe Athine ku u gjend serish dhe te premten u takua me kryeministrin Papadhimos dhe ministrin e Financave Venizellos perfaqesuesi i Institutit te borxhit privat IIF Charles Dallara vazhdojne bisedimet inten

Viti i kultures kineze ne Gjermani pa pranine e zerave alternative dhe disidenteve
  • 2012-01-29

Viti i kultures kineze ne Gjermani pa pranine e zerave alternative dhe disidenteve

Viti i kultures kineze i cili organizohet nen kujdesin e presidentit kinez Hu Jintao dhe atij gjerman Christian Wulff hapet te marten 31.01. por nderkaq programi eshte paraqitur ne Berlin Ne javen e pare do te kete kryesisht muzike. Muzike klasike muzike tradicionale kineze opera kineze. Viti i k

40 vjet nga miratimi i dekretit per radikalet ne Gjermani
  • 2012-01-28

40 vjet nga miratimi i dekretit per radikalet ne Gjermani

Ne fillim te viteve 70 politikanet e te gjitha partive te medha politike e pane ne rrezik rendin kushtetues demokratik ne Gjermani. Prandaj sherbimi civil gjerman duhet te mbrohej nga ata qe do te demtonin sistemin politik te Republikes Federale. Ne kete menyre kryeministrat e landeve dhe kan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama