Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Sanksione kunder Iranit dhe Sirise - Nga takimi i ministrave te jashtem te BE-se ne Bruksel
  • 2011-12-02

Sanksione kunder Iranit dhe Sirise - Nga takimi i ministrave te jashtem te BE-se ne Bruksel

BE-ja po i shtrengon lakun Iranit dhe Sirise. Dymbedhjete figura te tjera te udheheqjes siriane nuk lejohet te udhetojne me per ne BE dhe njembedhjete kompani perjashtohen nga bizneset me Bashkimin Evropian. Nga masat e reja eshte prekur edhe sektori financiar. Ne kete menyre Bashkimi Evropian pe

Dialogu edhe me tej pa rezultate konkrete
  • 2011-12-02

Dialogu edhe me tej pa rezultate konkrete

Edhe nje dite tjeter e dialogut dhe perseri mbi 12 ore bisedime ne mes te delegacionit te Beogradit dhe Prishtines ne Bruksel nuk rezultuan me ndonje marreveshje konkrete per dy temat kryesore menaxhimin e kufijve perkatesisht pikekalimeve kufitare dhe perfaqesimin e Prishtines ne takimet rajonal

Vendimi per statusin e Serbise shtyhet per te henen
  • 2011-12-01

Vendimi per statusin e Serbise shtyhet per te henen

Perfaqesuesja e larte per politike te jashtme dhe ceshtje te sigurise te BE-se Catherine Ashton deklaroi para takimit te sotem te Keshillit te Ministrave ne Bruksel se eshte shume e shqetesuar per shkak te dhunes ne veri te Kosoves dhe se Bashkimi Evropian eshte duke punuar shume me te dyja palet

Shkallezim dhune ne Teheran
  • 2011-11-30

Shkallezim dhune ne Teheran

Pamjet e shfaqura ne televizionin iranian flasin vete nje turme e madhe njerezish tubohen para ambasades britanike burrat ne balle ndersa grate e mbuluara me te zeza pas tyre. Ata therrasin parrulla kunder Engelis kunder Britanise se Madhe. Rreth 20 vete te zemeruar ngjiten ne murin e ambasades b

Gjurme shqiptare ne Gjermani - Emigrantet shqiptare festojne 28 Nentorin
  • 2011-11-29

Gjurme shqiptare ne Gjermani - Emigrantet shqiptare festojne 28 Nentorin

Nen moton Gjurme shqiptare ne Gjermani edhe shoqata integrative gjermano-shqiptare IDEAL me seli ne Essen ka festuar te shtunen 99 vjetorin e pavaresise se Shqiperise dhe themelimin e shoqates. Kryetarja e kesaj shoqate Anduena Stephan ne fjalen e saj hyrese duke pershendetur te pranishmit tha s

Ne Sundern te Gjermanise behet zbulimi i shtatores se Nene Terezes
  • 2011-11-28

Ne Sundern te Gjermanise behet zbulimi i shtatores se Nene Terezes

Ne sot po bejme zbulimin e nje skulpture te bronzte te Nene Terezes. Kjo shtatore me siguri dikend  e befason sepse kjo dhurate vjen nga marredheniet me komunitetin shqiptar qe jeton dhe punon ne  Sundern. Secili qytetar e njeh hijen e lehte te Nenes Tereze. Une besoj se vetem nje pakice e

mimi i larte i te drejtave demokratike
  • 2011-11-26

mimi i larte i te drejtave demokratike

E drejta e protestave i kushton Gjermanise shume para. Angazhimi i policise per te siguruar transportin e mbetjeve atomike neper Gjermani te njohur si transporti Kastor vetem vitin e kaluara ka kushtuar rreth 20 deri 30 milione euro. Policia ka siguruar kete transport i cili prej shume kundershta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama