Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Debate per zgjidhjet per Eurozonen ne Davos
  • 2012-01-28

Debate per zgjidhjet per Eurozonen ne Davos

Falimentimi i Greqise mund te evitohet. Edhe zhvillimet ne vendet me borxhe te larta si Italia dhe Spanja jane pozitive. Kete e tha ministri gjerman i Financave Wolfgang Schuble CDU te premten 27.01.2012 ne forumin ekonomik boteror ne Davos te Zvicres. Kreditoret private jane duke diskutuar nderk

Mes reformave ekonomike dhe stanjacionit politik
  • 2012-01-28

Mes reformave ekonomike dhe stanjacionit politik

Gjate pese dekadave kane qeverisur ne Kube vellezerit Castro. Pjesa me e madhe e kubanezeve nuk kujtohen me per kohen para Fidelit 85 dhe Raulit 80. Tani ne moshe te thyer Castrot duket se e kane kuptuar se ndryshimi gjalleron biznesin politik. Per kete arsye ne te ardhmen postet e larta qeveri

Makthi i falimentimit nuk i shkitet Greqise
  • 2012-01-28

Makthi i falimentimit nuk i shkitet Greqise

Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Ne foto Charles DallaraNe Athine ku u gjend serish dhe te premten u takua me kryeministrin Papadhimos dhe ministrin e Financave Venizellos perfaqesuesi i Institutit te borxhit privat IIF Charles Dallara vazhdojne bisedimet inten

Kosovaret te vetmit ne rajon me regjim te vizave
  • 2012-01-28

Kosovaret te vetmit ne rajon me regjim te vizave

Moti me bore e sqote dhe rruget e rrepireta te Arberise lagje kodrinore ne perendim te Prishtines ne te cilen gjenden disa prej ambasadave te huaja ne Kosove as sot nuk ishin pengese per qytetaret te cilet kishin ardhur nga ane te ndryshme per te vazhduar proceduren per marrjen e vizave. Nder ta

Bundestagu perkujton viktimat e Holokaustit
  • 2012-01-27

Bundestagu perkujton viktimat e Holokaustit

Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Ne foto Marcel Reich-Ranicki Fjalimin perkujtimor e mbajti kritiku i njohur i letersise gjermane Marcel Raich-Ranicki 91 vjecar i cili foli per perjetimet e tij ne geton e Varshaves. Ndersa kryetari i parlamentit gjerman Norbert

BE drejt rolit udheheqes ne Lindjen e Afert
  • 2012-01-27

BE drejt rolit udheheqes ne Lindjen e Afert

Me pare ishin Condoleezza Rice dhe Hillary Clinton ministret e jashtme te SHBA-se dhe i derguari i posacem George Mitchell te cilet shfaqeshin rregullisht ne Jeruzalem dhe Ramallah. Ata donin te conin perpara procesin e paqes mes izraeliteve dhe palestinezeve dhe deshtuan. Nderkohe SHBA-ja eshte

Nga Davosi vijne kritika per Merkelin Menaxhimi i krizes pa sukses
  • 2012-01-27

Nga Davosi vijne kritika per Merkelin Menaxhimi i krizes pa sukses

Diskutimet ne Davos ne nivel te larte politikanesh ekspertesh dhe studiuesish te ekonomise e financave vazhdojne. Ministri gjerman i Financave Schule homologu i tij francez Francois Baroin ministri spanjoll i Ekonomise Luis de Guindos si edhe komisionieri i BE-se per Valuten Olli Rehn jane pjesem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama