Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
ICO largohet nga Kosova
  • 2012-01-27

ICO largohet nga Kosova

Grupi Drejtues Nderkometar per Kosoven ka miratuar kete jave nje vendim me te cilin kerkohet qe te fillojne pergatitjet per largimin e Zyres Civile Nderkombetare ICO nga Kosova. Zyra ne krye te se ciles eshte Piter Feith duhet te mbyllet deri ne fund te ketij viti. Por me pare Kosova duhet te zba

Shkarkimi i menjehershem i Sreten Ugriciqit
  • 2012-01-27

Shkarkimi i menjehershem i Sreten Ugriciqit

Qeveria serbe pushon ne nje menyre skandaloze drejtorin e Bibliotekes Kombetare dhe shkrimtarin Sreten Ugriciq. Qeveria serbe e pushon nga puna Sreten Ugriciqin ne nje procedure te shpejte shkruan gazeta duke e cilesuar kete pushim si fundin absurd te nje drame ku rolin kryesor luan injoranca dhe

Ne Davos te Zvicres filloi punimet Forumi Ekonomik Boteror
  • 2012-01-26

Ne Davos te Zvicres filloi punimet Forumi Ekonomik Boteror

Kancelarja gjermane Angela Merkel CDU paralajmeroi ne Forumin e 42-te Ekonomik Boteror ne Davos te Zvicres nga pritjet e tepruara nga Gjermania per zgjidhjen e krizes se euro-s. Lidhur me kerkesat per nje kontribut me te madh gjerman ne masat kunder krizes kancelarja tha ne fjalen e saj hapese s

Huliganet serbe sulmojne tifozet kroate
  • 2012-01-26

Huliganet serbe sulmojne tifozet kroate

Deri mbreme fishkellimat gjate intonimit te himnit kroat kane qene pakenaqesite me te medha qe u kane ndodhur tifozeve kroate gjate Kampionatit Evropian te Hendbollit i cili po mbahet ne Serbi. Naten e kaluar megjithate ndodhi nje incident shume me i rende. Nje sulm i organizuar ndaj karvanit t

Rritet numri i azilkerkuesve ne Gjermani
  • 2012-01-25

Rritet numri i azilkerkuesve ne Gjermani

Kryesisht njerezit nga vendet me popullsi myslimane te perfshira ne kriza si Afganistani Iraku dhe Siria  perbejne numrin me te madh te atyre qe kerkojne mbrojte ne Gjermani. Vendet e tjera te origjines me te madhe te azilkerkuesve ne 2011 jane edhe vendet e Ballkanit si Serbia Kosova dhe Maqe

Franca duhet tia dale mbane pa Turqine - Aleatet e NATO-s ne krize te thelle
  • 2012-01-25

Franca duhet tia dale mbane pa Turqine - Aleatet e NATO-s ne krize te thelle

Ne fundjaven e kaluar 22.1. grupe turke te interesit me afishe qe mbushnin nje faqe te tere te gazetave franceze ishin perpjekur te pengonin ne momentin e fundit qe ligji per gjenocidin te kaloje ne senatin francez. Por me kot sepse senati e miratoi ate dhe tani asgje nuk e pengon dot me ligjin q

Lista e turpit - Nje hap para ne krizen e borxheve greke
  • 2012-01-25

Lista e turpit - Nje hap para ne krizen e borxheve greke

Qe legjenda e muzikes greke Tolis Voskopoulos do te trajtohej para medieve si nje kriminel i rendomte fansat e tij do ta konsideronin si te pamundur para pese vitesh. E megjithate kjo ndodhi kengetari i kengeve sentimentale i cili ne vitet e shtatedhjeta theu zemrat e grave me krenare eshte nje n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama