Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Komunikim intensiv ndermjet Berlinit dhe Beogradit
  • 2012-01-24

Komunikim intensiv ndermjet Berlinit dhe Beogradit

Pas bisedimeve dypaleshe me ministrin e Jashtem gjerman Guido Westerwelle ne Bruksel shefi i diplomacise serbe Vuk Jeremic tha se ishte nje takim i sinqerte i hapur dhe konstruktiv me qellim vazhdimin e procesit te integrimit evropian si te Serbise ashtu edhe te te gjithe Ballkanit Perendimor Ta

Westerwelle i shpjegon Uashingtonit politiken financiare te Berlinit
  • 2012-01-22

Westerwelle i shpjegon Uashingtonit politiken financiare te Berlinit

Ministri erdhi shume vone per te mbajtur fjalimin e tij por ai kerkoi falje ne menyre te shkelqyer Une isha ne nje bisede me ministrin e financave Timothy Geithner. Ajo ishte shume intensive konstruktive dhe nese kjo ndikon ne qetesimin e tregut financiar atehere do te ishte mire. Ndryshimet e

Romney para proves se madhe
  • 2012-01-21

Romney para proves se madhe

Pra Mitt Romney arriti nje fitore te dyfishte ne Iowa dhe ne New Hampshire. Diten e enjte 19.01.2012 u bene korrigjimet e parazgjedhjeve ne Iowa. Sipas tyre zgjedhjet nuk i ka fituar Romney por Rick Santorum ish senatori i Pensilvanise i cili ka madje 34 vota me shume. Megjithate mungojne rezulta

Lufte per pushtet ne Pakistan - Gjyqesori dhe ushtria kunder qeverise
  • 2012-01-21

Lufte per pushtet ne Pakistan - Gjyqesori dhe ushtria kunder qeverise

Qeveria e Islamabadit po sulmohet nga te gjitha anet. Kur te enjten kryeministri Gilani pas degjimit te tij u largua nga Gjykata Supreme jashte u shoqerua me thirrjet tradhetar tradhetar. Dhe avokati i Gilanit u perpoq qe te bind gazetaret e mbledhur ta degjojne ate Mos u shqetesoni keta jane te

Tirane Opozita perkujtoi sot 4 te vraret ne protesten antiqeveritare nje vit me pare
  • 2012-01-21

Tirane Opozita perkujtoi sot 4 te vraret ne protesten antiqeveritare nje vit me pare

Me lule dhe fotografi te kater te vrareve me pjesemarrjen dhe te familjareve dhe te afermve te tyre pjesmarresit kane ecur nen tingujt e muzikes funeber nga selia e Partise Socialiste deri ne sheshin para selise se Qeverise. Qellimi i ketij marshimi sipas organizatoreve ishte kerkesa qe organet e

Per vizite tek miqte - Westerwelle i shpjegon Uashingtonit politiken financiare te Berlinit
  • 2012-01-21

Per vizite tek miqte - Westerwelle i shpjegon Uashingtonit politiken financiare te Berlinit

Ministri erdhi shume vone per te mbajtur fjalimin e tij por ai kerkoi falje ne menyre te shkelqyer Une isha ne nje bisede me ministrin e financave Timothy Geithner. Ajo ishte shume intensive konstruktive dhe nese kjo ndikon ne qetesimin e tregut financiar atehere do te ishte mire. Ndryshimet e

Larg syve larg zemre apo distanca e rrit me shume mallin - Portreti i Anduena Stephan-it
  • 2012-01-21

Larg syve larg zemre apo distanca e rrit me shume mallin - Portreti i Anduena Stephan-it

Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Pamje simbolikeNe vjeshten e vitit 1991 nen perendimin e diellit ne Golem dy te rinj dy kolege pune njeri gjerman Andreasi e tjetra shqiptare Anduena bien ne dashuri. Them qe ai perendim dhe ai det i mrekullueshem tetori jane pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama