Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Mund te jetoj ne cdo vend te botes pedagogu me bindje kozmopolite Kliton Pleqi
  • 2012-01-08

Mund te jetoj ne cdo vend te botes pedagogu me bindje kozmopolite Kliton Pleqi

Kur vendosi te braktise Shqiperine ne vitin 1990 dhe u fut si refugjat ne ambasaden gjermane se bashku me nje grup shokesh te tij Kliton Pleqi nuk e dinte se kur do ta shihte perseri vendlindjen. Ndjenim te gjithe nje dhimbje te madhe. Nje ndjenje e perzier nga njera ane kishim gezimin se po diln

Nuk rikthehet besimi tek presidenti Wulff - Sondazhe dhe opinione qytetare
  • 2012-01-06

Nuk rikthehet besimi tek presidenti Wulff - Sondazhe dhe opinione qytetare

Mbeshtetja per presidentin gjerman kishte rene qe para intervistes te Christian Wulffit per televizionin publik gjerman ARD. Ne nje sondazh te televizionit publik Trende ne Gjermani te televizionit ARD dukej qarte qe mbeshtetja per Wulffin pergjate javes vinte gjithnje e me shume ne renie. Nese t

Fuqia dhe pafuqia e BE-se Brukseli perballe Hungarise
  • 2012-01-06

Fuqia dhe pafuqia e BE-se Brukseli perballe Hungarise

Qe nga 1 Janari ne Hungari kane hyre ne fuqi disa ligje qe cenojne pavaresine e Bankes Qendrore Hungareze apo lirine e shtypit dhe sovranitetin e gjykatesve. Bashkimi Evropian shprehet i shqetesuar per cenimin e pavaresise se Bankes Qendrore Hungareze. Kryeministri hungarez Viktor Orban bashke me

Negociata te veshtira mbi borxhin grek
  • 2012-01-06

Negociata te veshtira mbi borxhin grek

Disa luajne me kohen te tjeret insistojne per nje marreveshje te shpejte. Qysh te marten 03.01. Fondi Monetar Nderkombetar u shpreh skeptik per shlyerjen e 50 per qind te borxheve dhe kerkoi nje qethje me te gjere te borxhit per Greqine. Zedhenesi i qeverise greke Pantelis Kapsis deklaroi ne te

Irani kerkon rifillimin e bisedimeve atomike
  • 2012-01-02

Irani kerkon rifillimin e bisedimeve atomike

Televizioni iranian tregon shume pamje nga manovrat detare te marines iraniane ne Gjirin Persik dhe ne Ngushticen e Hormuzit. Gjithandej te kap syri ushtare prane raketave kunder-ajrore te vendosura neper anije. Pastaj shihen avione luftarake helikoptere dhe nendetese te cilat shkrepin raketa.

Ndahet nga jeta presidenti i pare i Republikes se pavarur te Maqedonise Kiro Gligorov
  • 2012-01-02

Ndahet nga jeta presidenti i pare i Republikes se pavarur te Maqedonise Kiro Gligorov

Presidenti i pare i Maqedonise Kiro Gligorov e udhehoqi kete vend pak gjakderdhje drejt pavaresise. Politikani komunist i nivelit te larte ia doli ta shkepuse Maqedonine pa lufte nga ish-Jugosllavia dhe te permiresoje marredheniet e shtetit te ri me vendet fqinje Shqiperine Bullgarine Greqine. Kj

2011 - vit i sukseseve apo deshtimeve ne Maqedoni
  • 2011-12-31

2011 - vit i sukseseve apo deshtimeve ne Maqedoni

Pushteti me levdata opozita me kritika Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Ne foto Nikolla PopovskiZgjedhjet e parakohshme parlamentare negociatat per zgjidhjen e ceshtjes se emrit bllokimi i proceseve eurointegruese cenimi i shprehjes se lire deshtimi i regjist

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama