Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Odise Roshi Ne fillim te karrieres
  • 2011-12-31

Odise Roshi Ne fillim te karrieres

Odise Roshi diti te binde me paraqitjet e tij si per ekipin e tij te ri 1. FC Kln ashtu edhe per ekipin kombetar te Shqiperise. Ne Shqiperi sezonin e kaluar ai doli nenkampion me Flamurtarin. Mirepo lojtari tejet premtues eshte ende ne fillim te karrieres... Kur e pyet perse pikerisht futbolli

Greqi Shpresa dhe urime ne sfondin trishtues te krizes
  • 2011-12-30

Greqi Shpresa dhe urime ne sfondin trishtues te krizes

Vetem 200.000 euro akordoi Bashkia e Athines per dekorin dhe aktivitetet festive te ketij fundviti aq sa vitet e tjera kushtonte vetem stolisja e pemes se Vitit te Ri ne sheshin Sintagma. Por kriza e thelle qe vazhdon te telendise Greqine e ka lene penelaten e saj te trishtueshme jo vetem mbi dek

Sulm i planifikuar apo thjesht incident Pas sulmit luftarak turk ndaj kurdeve
  • 2011-12-30

Sulm i planifikuar apo thjesht incident Pas sulmit luftarak turk ndaj kurdeve

U be fjale per nje gabim. Aviacioni luftarak turk vrau 35 vete ne nje sulm ajror ne zonen e kufirit mes Irakut dhe Turqise zone kjo e dominuar nga kurdet. Sipas te dhenave te pales turke sulmi u zhvillua kunder ekstremisteve kurde - por ne mbremjen e se enjtes u zbardh se objektivi kishte qene i

Bashkesia nderkombetare kritikon bastisjen e zyrave te OJQ-ve ne Egjipt
  • 2011-12-30

Bashkesia nderkombetare kritikon bastisjen e zyrave te OJQ-ve ne Egjipt

Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Pamje ilustruese Kajro 29.12.2011Aktivistet egjiptiane per te drejtat e njeriut kane kritikuar kontrollet e zyrave te 17 organizatave joqeveritare egjiptiane dhe te huaja ne Kajro. Sipas te dhenave te agjencise Reuters 27 grupe

Krasniqi Strukturat ilegale nuk jane zeri i qytetareve serbe te Kosoves
  • 2011-12-30

Krasniqi Strukturat ilegale nuk jane zeri i qytetareve serbe te Kosoves

Referendumi sipas organizatoreve do te percaktonte nese serbet e Veriut do te pranojne instalimin e institucioneve te Republikes se Kosoves ne ate pjese te Kosoves. Pjesemarresit  e kuvendit te ketyre komunave paralele e cilesuan kete ngjarje si shprehje e lire vullnetit te popullit. Sipa tyre

Ish-batalioni i Miloshevicit - jobesnik ne ushtrine e Malit te Zi
  • 2011-12-30

Ish-batalioni i Miloshevicit - jobesnik ne ushtrine e Malit te Zi

Kush nuk do te jete besnik duhet te largohet nga sherbimi ushtarak tha ministri i Mbrojtjes te Malit te Zi Boro Vuciniq. Ai njoftoi se aktualisht aktive ne ushtrine e Malit te Zi jane 77 pjesetare te ish Batalionit te Shtate te Millosheviqit dhe se sjelljet e tyre ne ushtri percillen ne menyre te

Pafajsi e perndjekur - Husni Mubarak eshte kthyer ne sallen e gjyqit
  • 2011-12-29

Pafajsi e perndjekur - Husni Mubarak eshte kthyer ne sallen e gjyqit

Edhe kete rradhe ish presidenti i plotfuqishem u soll ne sallen e gjyqit i shtrire ne nje krevat spitali. Para nderteses se procesit ne nje kazerme policie ne nje lagje te Kajros demonstruan kundershtaret e Mubarakut dhe te afermit e deminstruesve te vdekur. Procesi eshte nje farse banditet vazhd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama