Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Kush eshte jobesnik ne ushtrine e Malit te Zi
  • 2011-12-29

Kush eshte jobesnik ne ushtrine e Malit te Zi

Kush nuk do te jete besnik duhet te largohet nga sherbimi ushtarak tha ministri i Mbrojtjes te Malit te Zi Boro Vuciniq. Ai njoftoi se aktualisht aktive ne ushtrine e Malit te Zi jane 77 pjesetare te ish Batalionit te Shtate te Millosheviqit dhe se sjelljet e tyre ne ushtri percillen ne menyre t

Izraeli nuk eshte Iran - Protesta kunder ultrortodoksise ne Izrael
  • 2011-12-28

Izraeli nuk eshte Iran - Protesta kunder ultrortodoksise ne Izrael

fare i shtyu te marten 27.12 mijera izraelite qe te dalin e te protestojne ne rruge Zemerimi kunder ultraortodokseve qe nuk frikesohen qe ne pike te dites te peshtyjne femijet e vegjel sepse ata nuk ndjekin keto rregulla arriti kulmin. Mos lejoni qe Izraeli te behet Iran shkruan ne pankartat e pr

Raport kritik rreth Fukushimes
  • 2011-12-27

Raport kritik rreth Fukushimes

Ato qe shkruante komisioni i pavarur ne raportin e tij paraprak rreth katastrofes berthamore ne Fukushima nuk ishin ndonje surprize e madhe. Por deklaratat e komisionit jane ne kundershtim te qarte me hetimin e brendshem te bere nga firma Tepco. Kompania energjetike e kishte shkarkuar veten nga t

Ai qe nuk e njeh veten nuk mund ta njohe as tjetrin - Portreti i Hajriz Mamaj
  • 2011-12-27

Ai qe nuk e njeh veten nuk mund ta njohe as tjetrin - Portreti i Hajriz Mamaj

E hene 2 korrik i vitit 1990. Nga Prishtina dhe Tirana ne mbare boten perhapen dy lajme se pari Kuvendi i Kosoves i mbledhur ne Prishtine ka vendosur proklamimin e Kosoves Republike dhe i ka dhene asaj te drejten e vetevendosjes e dyta ne mbremje ne Tirane ndodh dicka qe nuk kishte ndodhur kurre

Dhuna - nje problem i madh tek grate ne perendim te Pakistanit
  • 2011-12-27

Dhuna - nje problem i madh tek grate ne perendim te Pakistanit

Sitara Ayaz duket e hapur e thjeshte dhe plot pasion mbi supet e saj ajo ka hedhur nje shami te gjate elegante floket i mban te leshuara. Ajo eshte nje aktiviste e perkushtuar per grate ne provincen veri-perendimore te cilat kane perjetuar shumecka. Fillimisht termetin gjashte vjet me pare pasta

Ekstremizmi i krahut te djathte - rrezik i fshehur ne Kroaci
  • 2011-12-24

Ekstremizmi i krahut te djathte - rrezik i fshehur ne Kroaci

Racizmi ne historine e re kroate manifestohet ne menyra te ndryshme ne ndeshjet e futbollit tifozet nga tribuna hedhin banane ne drejtim te lojtareve ne koncertet e nje prej yjeve me te njohura te muzikes popullore adhuruesit krejt te papenguar bartin simbole fashiste. Vitin e kaluar nuk eshte le

fare do te thote neonazizem ne Ballkan - Format dhe trendet e tij
  • 2011-12-22

fare do te thote neonazizem ne Ballkan - Format dhe trendet e tij

Ekstremizmi i djathte ne vendet e Ballkanit Perendimor manifestohet me shume ne baza kombetare dhe fetare se sa permes intolerances racore dhe politike. Ne Serbi Kroaci dhe Bosnje-Hercegovine operojne grupe te ndryshme ideologjia e te cilave bazohet ne mohimin e te tjereve dhe te ndryshmes. Sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama