Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Rusia do te krijoje Unionin Euraziatik
  • 2011-12-21

Rusia do te krijoje Unionin Euraziatik

Rusia aktualisht po krijon nje aleance te re me ish republikat sovjetike. Projekti i integrimit quhet Bashkimi Euroaziatik dhe duhet te funksionoje sipas modelit te Bashkimit Evropian. Si vende themeluese veprojne Rusia Bjellorusia dhe Kazakistani presidentet dhe kryeministrat e te cilave u taku

Serbet e Kosoves kunder shuarjes se institucioneve paralele
  • 2011-12-21

Serbet e Kosoves kunder shuarjes se institucioneve paralele

Petar Miletiqi nenkryetar i Kuvendit te Kosoves thote se duhet bere nje dallim serioz kur flitet per strukturat paralele ne mes te asaj se cfare paraqesin ato per pushtetin dhe qeverisjen lokale si edhe cfare do te thone ato per jeten e serbeve ne Kosove. Komunat serbe sipas anetarit te Partise s

Kontrolli i armatimit ushtarak ne vendet e OSBE-se
  • 2011-12-21

Kontrolli i armatimit ushtarak ne vendet e OSBE-se

Nese ka nje organizate nderkombetare qe eshte krijuar enkas per te garantuar sigurine e perbashket evropiane kjo eshte OSBE-ja. Kontrolli i armatimit ushtarak efikas ne secilin vend anetar te OSBE-se eshte nje nga parakushtet e realizimit te ketij misioni. Qe prej vitit 1999 ne baze te nje marrev

Nena Merkel ne Prishtine
  • 2011-12-20

Nena Merkel ne Prishtine

Per kancelaren Merkel ishte para se gjithash nje vizite e trupave te stacionuara atje. Por per Kosoven posacerisht per kryeministrin Hashim Thaci vizita eshte dite feste. Shkollat jane mbyllur femijet jane rreshtuar pergjate rruges nga aeroporti duke valevitur flamujt gjerman. Miresjellja diplom

E paligjshme apo jomorale - fare lejohet te pranojne si dhurata politikanet gjermane
  • 2011-12-20

E paligjshme apo jomorale - fare lejohet te pranojne si dhurata politikanet gjermane

Politikane te shquar perballen me kerkesa te medha ne sjelljen e tyre publike. Ata vezhgohen vazhdimisht e kaluara e tyre ndricohet dhe sjellja e tyre private dhe ne fushen e biznesit i nenshtrohet kontrollit te publikut. Kushdo qe deshton ne kete prove turperohet botersht ne media dhe jo rrale

Deimel Fjalet e zonjes Merkel ne Kosove duhen marre seriozisht
  • 2011-12-20

Deimel Fjalet e zonjes Merkel ne Kosove duhen marre seriozisht

Merkel me mesazhe te qarta drejt Beogradit dhe Prishtines Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Ne foto Angela Merkel dhe Hashim ThaciEdhe pse per shkak te konfliktit kufitar ne veri te Kosoves ku u plagosen edhe ushtare gjermane per kancelaren Merkel kete vit qe

OKB flet per 5000 te vdekur ne Siri
  • 2011-12-13

OKB flet per 5000 te vdekur ne Siri

Me shume se 14.000 simpatizante te levizjes protestuese u arrestuan dhe rreth 12.000 siriane jane larguar jashte vendit per shkak te dhunes beri te ditur Komisarja e OKB-se per te drejtat e njeriut Navi Pillay ne Keshillin e Sigurimit. Ajo supozon se ne Siri do te jene kryer krime kunder nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama