Rezultate te kerkimit per termin: +Reed

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.813Z

Lou Reed, legjenda e rock-ut, ndahet nga jeta

Lou Reed, i cili e mori Rock n Roll-in nga qoshet e errëta si tekstshkrues, vokalist dhe kitarist për Velvet Underground, si dhe si një këngëtar solo, ndërroi jetë të dielën, tha publicisti i tij. Ai u nda nga jeta në moshën 71-vjeçare. Influenca e Lou Reed është një nga ato që, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.423Z

Metallica bashkë me Lou Reed

Nga albumi i përbashkët i grupit Metallica dhe këngëtarit, Lou Reed, i cili është emërtuar “Lulu”, në internet tashmë është publikuar një pjesë e singlit të tij të parë, “View’. (Këndvështrim). Nga Express më 21 shtator 2011 në ora 12:13 Përndryshe, i tër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.712Z

Lou Reed legjenda e rock-ut ndahet nga jeta

Lou Reed, i cili e mori “Rock ‘n’ Roll”-in nga qoshet e errëta si tekstshkrues, vokalist dhe kitarist për “Velvet Underground”, si dhe si një këngëtar solo, ndërroi jetë të dielën, tha publicisti i tij. Ai u nda nga jeta në moshën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.819Z

Vdes muzikanti i njohur Lou Reed

SHBA-Lou Reed, këngëtari, kompozitori dhe kitaristi, puna e të cilit me grupin "Velvet Underground" në vitet 1960 pati ndikimin kryesor mbi gjeneratën e muzikantëve të rrokut, vdiq dje pranë Nju Jorkut në moshën 71 vjeçare. Agjenti i tij tha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.767Z

Lou Reed besonte se The Beatles janë plehra (video)

Në një video të publikuar së fundmi me intervista të artistëve të famshëm, vëmendjen e ka rrëmbyer lideri i ndjerë i The Velvet Underground, Lou Reed. Ai ka një opinion jo-popullor për rivalët e tij, The Beatles e The Doors. Video e animuar e publikuar nga PBS me titull "Blank on Blan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Shuhet legjenda Lou Reed

Këngëtari legjendar i rrokut, Lou Reed, ka ndërruar jetë të dielën, në moshë 71-vjeçare. Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik, mirëpo vokalisti i dikurshëm i The Velvet Underground në vitet e fundit ka pasur probleme me mëlçinë. Pas largimit nga grupi, në vitin 1972 këngëtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.147Z

"Walter Reed", spitali që kuron plagët e Amerikës

Këmbët e ushtarit 31-vjeçar, David Mayers, kanë mbetur në një rrugë të Bagdadit, në mars të vitit 2008, kur një bombë hodhi në erë mjetin e blinduar me të cilën ai po udhëtonte. Sot, nga pantallonat e shkurtra i duken qartë dy protezat e errëta dhe atletet e bardha, të cilat mban

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama