Rezultate te kerkimit per termin: +Reed

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.819Z

Vdes muzikanti i njohur Lou Reed

SHBA-Lou Reed, këngëtari, kompozitori dhe kitaristi, puna e të cilit me grupin "Velvet Underground" në vitet 1960 pati ndikimin kryesor mbi gjeneratën e muzikantëve të rrokut, vdiq dje pranë Nju Jorkut në moshën 71 vjeçare. Agjenti i tij tha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.767Z

Lou Reed besonte se The Beatles janë plehra (video)

Në një video të publikuar së fundmi me intervista të artistëve të famshëm, vëmendjen e ka rrëmbyer lideri i ndjerë i The Velvet Underground, Lou Reed. Ai ka një opinion jo-popullor për rivalët e tij, The Beatles e The Doors. Video e animuar e publikuar nga PBS me titull "Blank on Blan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Shuhet legjenda Lou Reed

Këngëtari legjendar i rrokut, Lou Reed, ka ndërruar jetë të dielën, në moshë 71-vjeçare. Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik, mirëpo vokalisti i dikurshëm i The Velvet Underground në vitet e fundit ka pasur probleme me mëlçinë. Pas largimit nga grupi, në vitin 1972 këngëtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.147Z

"Walter Reed", spitali që kuron plagët e Amerikës

Këmbët e ushtarit 31-vjeçar, David Mayers, kanë mbetur në një rrugë të Bagdadit, në mars të vitit 2008, kur një bombë hodhi në erë mjetin e blinduar me të cilën ai po udhëtonte. Sot, nga pantallonat e shkurtra i duken qartë dy protezat e errëta dhe atletet e bardha, të cilat mban

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.378Z

Lou Reed e Ringo Starr hyjnë në Rock and Roll Hall of Fame

Ish-bateristi i grupit The Beatles, Ringo Starr, rokeri Lou Reed, punk bendi Green Day dhe këngëtari Bill Withers janë ndër artistët që arritën të futen sivjet në Rock and Roll Hall of Fame. Starr u përzgjedh në kategorinë e shkëlqimit muzikor si një solo artist, ashtu siç kanë bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.469Z

Muzikë dhome, nga Reed Winds Instruments

Në vijim të stinës koncertore 2009-2010 vjen koncerti me muzikë dhome me instrumentistët e Orkestrës Simfonike të RTSH. Instrumentistët Nikolin Miraj në oboe, klarinetë Hysen Hoti dhe fagot Pirro Sota do të sjellin në datën 21 maj një mbrëmje muzikore të mbushur me tingujt e muzikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.162Z

The Smiths, Lou Reed e yje tjera nominohen për Hall of Fame

Nominimet për Rock and Roll Hall of Hame për vitin 2015 tashmë janë bërë të ditura, e në to marrin pjesë kryesisht grupe të njohura muzikore, mirëpo edhe disa solo artistë. Bendet The Smiths, Nine Inch Nails e Green Day janë ndër grupet më të njohura që janë nominuar për njërin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama