Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.929Z

Meta Reforma ne drejtesi te mos shihet si ceshtje elektorale konsensus

Transmetuar me 25012016 - 0809 Foto arkiv Ilir Meta PUBLICITET Kryeparlamentari Ilir Meta deklaron se reforma ne drejtesi po ecen me kohen e duhur Ai tha se reforma eshte ne momentin kur Komisioni i Venecias do te jape rekomand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.703Z

Klosi: Reforma territoriale, i kemi 84 vota por presim konsensusin e opozitës

Mazhoranca parlamentare i ka drejtuar një tjetër apel opozitës dhe vecanërisht Partisë Demokratike për tu bërë pjesë e Reformës Territorialo-Administrative. Pas Lëvizjes Socialiste për Integrim, këtë herë mesazhi për bashkëpunim ndaj opozitës është bërë nga Partia Socialiste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.066Z

Reforma e Arsimit të Lartë, Rama: Rriti cilësinë e pranimit në universitete

Kryeministri Edi Rama ishte sot në një takim me studentët e Universitetit Ismail Qemali në Vlorën ku foli Shqipërinë e Gjenerates Tjeter. Kryeministri Rama deklaroi se, kjo reformë e Arsimit të Lartë është një domosdoshmëri për të ardhmen evropiane të Shqipërisë. Natyrisht, tha Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.232Z

Reforma në drejtësi, Mcilwham: Kusht për integrimin në BE

TIRANE - Ambasadorja britanike në vendin tonë, Fiona Mcilwham nënvizoi rëndësinë e reformimit të sistemit të drejtësisë, si kusht thelbësor për integrimin e Shqipërisë në BE.Deklarata e Mcilwham u bë gjatë përurimit të projektit të trajnimeve për Shkollën e Magjistraturës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.007Z

Reforma zgjedhore, Meta: BE e qartë, të nisim bashkëpunimin

KORCË- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, në takimin e organizuar me strukturat e partisë në qytetin e Korcës ka ripërsëritur apelin për nisjen sa më parë të reformës zgjedhore. Meta ka theksuar se Bashkimi Europian është i qartë në kërkesat e tij, ndaj kreu i LSI

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.056Z

Reforma territoriale, Basha: Tur konsultimi me qytetarët, jo shkelm statusit

TIRANË-Në një takim me përfaqësues vendorë në vend Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka vlerësuar se situata në vend është tejet e rënduar. Basha akuzoi qeverinë për keqqeverisje e paaftësi në menaxhimin e situatës së rendit e sigurisë në vend. Sipas tij, përgjegjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.960Z

Reforma Territoriale, Hajdaraga: Bojkoti i opozitës është diktaturë e pakicës

Një ditë pas votimit në Kuvend me 88 vota të Reformës Territoriale, ish ministri i Mbrojtjes Luan Hajdaraga u shpreh se domosdoshmëria e kësaj reforme lë pas copëzimin e madh dhe burokracinë e dembelosur në vendin tonë. Ai shprehu keqardhje për bojkotin e opozitës në Parlament dhe e q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama