Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 36708 / time 0.015 / keyword[0] reforma / docs[0] 36708 / hits[0] 59258 /
No Pic available
  • 2016-12-28

Ref. në drejtësi, Hila: Me gjykatës që i garantojnë Ramës imunitet 20 vjeçar

I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, analisti dhe drejtuesi i emisionit Arena, Dritan Hila tha se vitin e ardhshëm nuk pret asgjë të pazakontë dhe gjendja sipas tij do të jetë e njëjtë. Ai tha se do të vazhdojmë të kemi ministra pa identitet, duke përmendur këtu Arben Ahmetajn dh

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Sistemi elektronik eliminon shitblerjen e votës
  • 2016-12-28

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Sistemi elektronik eliminon shitblerjen e votës

Nënkryetari i Komisionit të Reformës në Drejtësi dhe deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi gjatë një bashkëbisedim me gazetarët tha se reforma zgjedhore është një gur themeli për suksesin e çdo reforme tjetër. Sipas tij, suksesi i kësaj reforme do të bëjë të mundur që

Blushi: KQZ, gjykata e krimeve të luksit
  • 2016-12-28

Blushi: KQZ, gjykata e krimeve të luksit

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi e quan KQZ-në si gjykata e krimeve të luksit. Ai shprehet se nëse ajo nuk heq mandatet që janë në tryezë, reforma në drejtësi nuk ka asnjë vlerë. KQZ kërkon kohë për tu bindur se kush është Elvis Roshi dhe të tjerët megjithëse provat e prokurorisë ishin

No Pic available
  • 2016-12-27

50 ngjarjet më të rëndësishme që ndodhën në Shqipëri gjatë vitit 2016

Si ishte viti 2016? A ishte ai për shqiptarët një vit më i mirë se viti 2015? Çdokush mund të japë përgjigje kësaj pyetje, por më shumë se kjo flasin ngjarjet që kanë ndodhur në Shqipëri gjatë 12 muajve të këtij viti. Gjatë emisionit të djeshëm Debati në Channel One, si përhe

No Pic available
  • 2016-12-27

Zvarritja e gjyqeve, ndëshkim kush shtyn seancat, njoftimi i palëve dhe afatet e reja

Reforma në Drejtësi do ti japë fund një prej një prej sëmundjeve më të rënda dhe të përhapura në sistemin gjyqësor, siç është zvarritja e proceseve gjyqësore civile, e cila ka gjeneruar vetëm korrupsion, makth dhe padrejtësi. Shqiptarja.com zbardh Kodin i ri të Procedurës Civile

No Pic available
  • 2016-12-27

Parashikimi i zymtë i Lubonjës: 2017-a, viti i kaosit total, qeverisemi nga bandat

Analisti i njohur Fatos Lubonja, i ftuar në rubrikën Opinion në studion e lajmeve në News24 komentoi zhvillimet politike të vitit që po lëmë pas, se çfarë ndryshimesh ka sjellë 2016­-ta në jetën e shqiptarëve dhe çfarë parashikon ai se do të ndryshojë në Vitin e Ri 2017. Por ndë