Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.007Z

Reforma zgjedhore, Meta: BE e qartë, të nisim bashkëpunimin

KORCË- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, në takimin e organizuar me strukturat e partisë në qytetin e Korcës ka ripërsëritur apelin për nisjen sa më parë të reformës zgjedhore. Meta ka theksuar se Bashkimi Europian është i qartë në kërkesat e tij, ndaj kreu i LSI

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.056Z

Reforma territoriale, Basha: Tur konsultimi me qytetarët, jo shkelm statusit

TIRANË-Në një takim me përfaqësues vendorë në vend Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka vlerësuar se situata në vend është tejet e rënduar. Basha akuzoi qeverinë për keqqeverisje e paaftësi në menaxhimin e situatës së rendit e sigurisë në vend. Sipas tij, përgjegjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.960Z

Reforma Territoriale, Hajdaraga: Bojkoti i opozitës është diktaturë e pakicës

Një ditë pas votimit në Kuvend me 88 vota të Reformës Territoriale, ish ministri i Mbrojtjes Luan Hajdaraga u shpreh se domosdoshmëria e kësaj reforme lë pas copëzimin e madh dhe burokracinë e dembelosur në vendin tonë. Ai shprehu keqardhje për bojkotin e opozitës në Parlament dhe e q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.262Z

Majko: Në zgjedhje të parakohshme nëse pengohet reforma në drejtësi!

ZGJIDHJE OSE ZGJEDHJE Nga Pandeli Majko Politika është një lëndë përtej gjuhës së folur. Ajo ju takon njerëzve që dinë të marrin vendime. Si anëtar i komisionit të reformës së drejtësisë nuk kam ndonjë merak të bëhem pjesë e tragji-komedisë për një histori politike që po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.928Z

Vëzhguesit vendorë: Reforma territoriale të mbyllet deri në mesin e muajit qershor

TIRANË-Koalicioni i vëzhguesve vendorë nxit palët politike në vend për përmbulljen e reformës zgjedhore dhe asaj administrative brenda mesit të qershorit të 2014-ës. Përmes një deklarate koalcioni i vëzhguesve shprehet se në bazë të Kodit Zgjedhor, duke qenë se mandati i organeve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.052Z

Ashton: Reforma Zgjedhore të realizohet me konsensus – është prioritet kyç për integrimin

01-12-2011 / Gazeta 55 Shefja e KE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri Catherine Ashton, vlerëson si hap pozitiv mbledhjen e parë të komisionit për reformën zgjedhore në Shqipëri. Përmes një deklarate për shtyp zëdh&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.466Z

Reforma, të hënën PD voton pro në parim, por ka ende vërejtje

Partia Demokratike do ta miratojë në parim draftin me ndryshimet kushtetuese për Reformën në Drejtësi. Burime zyrtare bëjnë të ditur për Top Channel se, ky është vendimi, që opozita ka marrë pas një diskutimi të gjatë politik dhe mes ekspertëve të saj. Por vota pro në parim e dem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama