Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.928Z

Vëzhguesit vendorë: Reforma territoriale të mbyllet deri në mesin e muajit qershor

TIRANË-Koalicioni i vëzhguesve vendorë nxit palët politike në vend për përmbulljen e reformës zgjedhore dhe asaj administrative brenda mesit të qershorit të 2014-ës. Përmes një deklarate koalcioni i vëzhguesve shprehet se në bazë të Kodit Zgjedhor, duke qenë se mandati i organeve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.052Z

Ashton: Reforma Zgjedhore të realizohet me konsensus – është prioritet kyç për integrimin

01-12-2011 / Gazeta 55 Shefja e KE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri Catherine Ashton, vlerëson si hap pozitiv mbledhjen e parë të komisionit për reformën zgjedhore në Shqipëri. Përmes një deklarate për shtyp zëdh&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.466Z

Reforma, të hënën PD voton pro në parim, por ka ende vërejtje

Partia Demokratike do ta miratojë në parim draftin me ndryshimet kushtetuese për Reformën në Drejtësi. Burime zyrtare bëjnë të ditur për Top Channel se, ky është vendimi, që opozita ka marrë pas një diskutimi të gjatë politik dhe mes ekspertëve të saj. Por vota pro në parim e dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.814Z

BSH Duhen reforma antikrize

Banka e Shqipërisë i kërkoi politikës të gjejë konsensusin për një paketë të domosdoshme reformash, zvarritja e të cilave sipas saj, po frenon rritjen ekonomike dhe ve në rrezik qëndrueshmërinë financiare të vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.731Z

SHBA Reforma te rendesishme ne financimin e tregut te shtepive

Administrata Obama ka propozuar reforma te rendesishme ne menyren si financohet tregu i shtepive kryesisht me synimin per te reduktuar rolin qe luan aktualisht qeveria ne kete treg. Probleme te shumta ne tregun e shtepive luajten nje rol te rendesishem ne krizen e fundit financiare. Pamundesia e shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.930Z

Reforma zgjedhore, Rama takohet me Metën në Kryesinë e Kuvendit

Kryeministri Edi Rama është takuar me kreun e parlamentit Ilir Meta. Takimi i tyre është zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit. Mësohet se një prej temave të diskutuara ka qenë reforma zgjedhore. Takimi ka nisur që në orën 9.00 dhe ka zgjatur më shumë se një orë. Takimi mes tyre është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.567Z

Reforma në Drejtësi futet në kalendarin 3-javor të Parlamentit, për PD-në është skandal

Drafti për Reformën në Drejtësi ka hyrë në kalendarin 3-javor të punimeve të Kuvendit 13 qershor1 korrik dhe fund qershori parashikohet si afati i mundshëm për miratimin e saj. Duke filluar nga 13 qershori deri me 1 korrik, deputetët në Kuvend kanë afat të diskutojnë dhe të miratojn�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama