Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 36708 / time 0.015 / keyword[0] reforma / docs[0] 36708 / hits[0] 59258 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Basha thirrje të pavendosurve: Votoni të dielën, u japim fund bandave

Në takimet përmbyllëse në Korçë dhe Elbasan, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u është drejtuar votuesve të pavendosur, që më 25 qershor të zgjedhin PD si alternativa e vetme për një ekonomi më të fortë. ai akuzoi Ramën për shkatërrimin e ekonomisë duke theksuar se ai

No Pic available
  • 2017-06-21

Rama: Luli, shalqi me provë!

Teksa fushatës po i afrohet fundit, kryeministri Rama nuk i ka kursyer batutat për Lulzim Bashën. Dje e quajti kryetar kooperative, sot e ka quajtur shalqi me provë, në kontekstin që është provuar se si është në qeverisje. Këto deklarata Rama i bëri nga takimi elektoral në Elbasan. Sot

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-21

Rama sulmon LSI: Porti i Durrësit peng, punësime në këmbim të përqindjes

Kryeministri Edi Rama ka përshkallëzuar akuzat ndaj LSI me të cilën qeverisi për katër vite. Në mitingun përmbyllës të fushatës në Durrës, Rama denoncoi punësimet në Portin e Durrësit, që siç tha ai është kthyer në monopol të tre familjeve. Kreu i socialistëve tha se me 25 qer

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat