Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 37525 / time 0.016 / keyword[0] reforma / docs[0] 37525 / hits[0] 60532 /
Ambasada e SHBA: Gaboheni, reforma në drejtësi nuk do dështojë
  • 2019-03-21

Ambasada e SHBA: Gaboheni, reforma në drejtësi nuk do dështojë

Zv/Ambasadorja e SHBA, Leyla Moses-Ones dha një mesazh për të gjithë ata, që sipas saj, duan të ndikojnë negativisht në reformën në Drejtësi. “Ju e keni gabim”, iu drejtua zv/ambasadorja amerikane në Shqipëri, gjatë në një konference. Ndërsa theksoi se Shqipëria po ecë

Deklaratat e Metës/ Ish-deputeti: Do tronditet bursa politike e Tiranës
  • 2019-03-21

Deklaratat e Metës/ Ish-deputeti: Do tronditet bursa politike e Tiranës

Përparim Spahiu, ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, e ka cilësuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta si një paralajmërim për atë që do të ndodhë me politikën shqiptare. Duke e krahasuar me ish-Guvernatorin e Bankës Qendrore të SHBA, Spahiu tha se Meta dha mesazhe të for

Vetësakrifikimi i Metës, avokati: Frikë nga drejtësia, do destabilizimin e vendit!
  • 2019-03-21

Vetësakrifikimi i Metës, avokati: Frikë nga drejtësia, do destabilizimin e vendit!

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta për vetësakrifikim si ish-presidenti kilian Salvador Allende, për të zgjidhur ngërçin politik që është krijuar në Shqipëri. Në Open, Ngjela tha se deklarata bombë e Kreut të Shtetit vjen në një moment dëshpërim

Ish-kreu i SHIK-ut: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit
  • 2019-03-20

Ish-kreu i SHIK-ut: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit

Duke qenë se bën pjesë tek lista e dëshmitarëve që Izet Haxhia kërkon të thërrasë në gjyq gjatë procesit gjyqësor, ish-kreu i SHISH deklaroi se do të flasë për çdo gjë, edhe për rolin e Sali Berishës në ngjarje. Klosi theksoi se SHIK-u në atë kohë ka përgatitur edhe një mat

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi
  • 2019-03-15

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë”, tregon dy hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike. “Partisë Socialiste i intereson të tërhiqet kryeministri dhe të vijë një kryeministër tjetër. Kështu e ka bërë Italia. Gjithë krizat i ka