Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 36708 / time 0.015 / keyword[0] reforma / docs[0] 36708 / hits[0] 59258 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Rama: Reforma në drejtësi rrezikohet çdo ditë nga Luli e Petriti

Nga Kashari ku ishte për fushatë elektorale kryeministri Edi Rama sulmoi kundërshtarët e tij politik, PD e LSI-së Rama kërkoi votën për PS-në si e vetmja parti e aftë për shtetndërtim por dhe për zbatimin e reformës në drejtësi e cila sipas tij çdo ditë është e rrezikuar nga kreu

No Pic available
  • 2017-06-19

Rama: Partia e patentave më është qepur për timonin, sbëjmë dot reforma me to

Nga qyteti i Lushnjës në takimin e radhës elektoral, kryeministri Edi Rama tha se krisja e koalicionit ka ndodhur për shkak të reformës në drejtësi. Duke renditur Partinë Socialiste si të vetme që do këtë reformë, Rama u kërkoi reformën lushnjarëve dhe shqiptarëve për të votuar n

No Pic available
  • 2017-06-19

Rama: Krisja e koalicionit me LSI-në për shkak të reformës në drejtësi

Kryeministri Edi Rama tha nga Lushnja se krisja e koalicionit me Ilir Metën kishte nisur për shkak të reformës në drejtësi.  Duke renditur Partinë Socialiste si të vetme që do këtë reformë, Rama u kërkoi reformën lushnjarëve dhe shqiptarëve për të votuar një reformë tjetër

No Pic available
  • 2017-06-19

Rama: Për katër vite e kishte mendjen te pushteti

I bindur se në 26 qershor, Partia Socialiste do të ketë mandatet e nevojshme për të krijuar e vetme qëeverinë, Kryeministri Edi Rama akuzoi sërish aleatin e tij në katër vitet e shkuara se e ka pasur mendjen te pushteti. Nga Kashari, Rama tha se ndryshe nga partitë e tjera, PS ka dhënë

Rama: Keqardhje për shpërfytyrimin e gjuhës nga LSI, krenar për reformat
  • 2017-06-19

Rama: Keqardhje për shpërfytyrimin e gjuhës nga LSI, krenar për reformat

Kryeministri Edi Rama zhvilloi mbrëmjen e sotme takimin përmbyllës elektoral në Fier, prej nga shprehu keqardhjen për atë që e cilësoi shpërfytyrim të gjuhës të atyre që ishin aleatë për 4 vjet me Partinë Socialiste, LSI. Rama u shpreh krenar për reformat e ndërmarra nga koalicioni

No Pic available
  • 2017-06-18

Luan Rama i përgjigjes kryeministrit: Klloun mashtrimi

Akuzave të kryeministrit Edi Rama nga Vora se Hipoteka kishte penguar dhënien e dokumentit të pronësisë për 3 familje në këtë votë, mori përgjigjen e Luan Ramës nga zyrat e LSI-së, i cili e sfidoi kryeministrin duke ftuar qytetarët që të shkojnë tek Hipoteka dhe të marrin leje meq

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama: Sot jemi gdhirë në një Shqipëri tjetër

Kryeministri Edi Rama tha se sot shqiptarët janë gdhirë në një Shqipëri tjetër dhe këtë, kreu i qeverisë e bazon se nisja zyrtarisht e ngritjes së institucioneve të reformës në drejtësi. Gjatë një takimi elektoral në Përrenjas, Rama kërkoi votën e tyre për ti dhënë fuqinë q