Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 37525 / time 0.016 / keyword[0] reforma / docs[0] 37525 / hits[0] 60532 /
No Pic available
  • 2019-03-15

Kriza/ Deputetët e Macron: Duhet konsensus! Të gjendet zgjidhje nga shqiptarët

Dy deputetet francezë Jacques Maire dhe Liliana Tanguy, pas një takimi që patën me Kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe deputeten Blerina Gjylameti në Kryesinë e Kuvendit, folën për mediat rreth çështjes së integrimit dhe krizë politike në Shqipëri.

No Pic available
  • 2019-03-14

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për shqipërin dhe rrezikun që sjell polarizimi politik. Deutsche Welle

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE
  • 2019-03-14

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE

Nga Spartak NGJELA Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet e deputetëve zëvendësues. Në fakt kjo ka qenë thirrje e ndërkombëtar

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë për Reformën në Drejtësi
  • 2019-03-14

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë për Reformën në Drejtësi

Instituti Shqiptar i Medias organizoi kursin dy-javor Academia e Medias për Reformën në Drejtësi, i cili kishte për qëllim të trajnonte gazetarët për pasqyrimin e temave të sistemit të drejtësisë në kuadrin e reformës në drejtësi. Trajnimi u organizua në datat 25 shkurt-8 mars, me

STOP blerjes së votës, Borchardt: Opozita e re vlen për reformën zgjedhore
  • 2019-03-12

STOP blerjes së votës, Borchardt: Opozita e re vlen për reformën zgjedhore

Shqipëria po kalon një periudhë aspak të qetë, teksa kriza politike ka çuar në përplasje midis opozitës dhe mazhorancës, për të cilën thuhet se mund të eskalojë në rast të mosplotësimit të kushtit për zgjedhje të parakohshme. Duke marrë shkas nga gjendja aktuale, ambasadori i O

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi
  • 2019-03-07

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi

Drejtori i Përgjithshëm për politikat evropiane  fqinjësi dhe negocimet e zgjerimit Christian Danielsson ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku do të ketë një tur takimesh me krerët më të lartë politikë rreth situatës së krijuar në vendin tonë. Axhendën e takimeve, Danielsson e

Spahiu: Gëzuar 7-Marsin, me arsimin më të nënfinancuar në Europë!
  • 2019-03-07

Spahiu: Gëzuar 7-Marsin, me arsimin më të nënfinancuar në Europë!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka ngritur shqetësimin në lidhje me arsimin në Shqipërinë dhe buxhetin e pakët të ofruar për këtë sistem. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Spahiu thekson se arsimi në Shqipëri është sektori më i nënfinancuar në Europë. Ai jep të shifra,