Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 37525 / time 0.016 / keyword[0] reforma / docs[0] 37525 / hits[0] 60532 /
I 18-i i Bashës për Durrësin, Rryçi ndryshon mendje: Dua të bëhem deputet!
  • 2019-03-06

I 18-i i Bashës për Durrësin, Rryçi ndryshon mendje: Dua të bëhem deputet!

Krenar Rryci është kandidati i dytë pas Majlinda Halilaj nga lista e Partisë Demokratike, i cili pendohet që ka refuzuar të marrë mandatin. Pasi ka firmosur dorëheqjen pranon se ka ndryshuar mëndje dhe do të bëhet deputet. Krenar Rryci është kandidati i dytë pas Majlinda Halilaj nga li

Edi Rama berishizoi PS-në, analisti parashikon fatin e zgjedhjeve
  • 2019-03-05

Edi Rama berishizoi PS-në, analisti parashikon fatin e zgjedhjeve

Shqipëria zyrtarisht gjendet në një krizë të thellë politike, të cilës nuk i dihet zgjidhja, në një kohë që opozita vijon me bindje të shohi protestat si alternativë demokracie, ndërsa qeveria nuk lëshon pe përballë presionit të rivalëve të saj. Për të parashikuar se si do t

Kriza politike/ anëtarja e PE: Opozita tradhtoi votuesit, qeveria legjitime!
  • 2019-03-05

Kriza politike/ anëtarja e PE: Opozita tradhtoi votuesit, qeveria legjitime!

Prej kohësh kriza politike që ka mbërthyer Shqipërinë, është reflektuar edhe në Bruksel, nga aty ku vijnë thuajse çdo ditë mesazhe për bashkëpunim në emër të interesit kombëtar dhe vazhdim të reformave. Duket se Brukseli e ka të qartë se nuk do të ketë qeveri tranzitore apo zgj

Estonia mban zgjedhje parlamentare nën vëzhgimin rus!
  • 2019-03-04

Estonia mban zgjedhje parlamentare nën vëzhgimin rus!

Qytetarët në Estoni sot votojnë në zgjedhjet parlamentare, ku partia pro-ruse e kryeministrit Juri Ratas, Partia Qendrore, pritet të fitojë më së shumti ulëse në Parlamentin prej 101 anëtarësh. Pothuajse një milion persona kanë të drejtë vote dhe ata mund të votojnë për 10 parti p

Veprimet e opozitës/ Balla: Metoda të Berishës, riktheu 97! PS është me SHBA-BE
  • 2019-02-28

Veprimet e opozitës/ Balla: Metoda të Berishës, riktheu 97! PS është me SHBA-BE

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialist, Taulant Balla deklaroi nga Belshi se veprimet e opozitës janë metoda të vjetra të ish-kryeministrit Sali Berisha për të marrë pushtetin, që shfaqen sa herë preken interesat e tij dhe të familjes së tij. Ne të gjithë e dimë se cili

Brukseli kërkon unitet kombëtar, Kelam: Partitë të bashkohen për integrimin!
  • 2019-02-28

Brukseli kërkon unitet kombëtar, Kelam: Partitë të bashkohen për integrimin!

Delegacioni i eurodeputetëve që zbarkuan paraditen e djeshme në Tiranë, nëpërmjet një konference për mediat bëri të ditura rezultat e takimeve me partitë politike në Tiranë. Tunne Kelam foli në emër të përfaqësuesve të  7 kombeve të ndryshme të BE dhe theksoi se është tepër

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
  • 2019-02-26

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës

Eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, në intervistë ekskluzive për DW, flet per situaten ne vend, per detyren e opozites dhe ate qe duhet te deshmoje Qeveria, duke pranuar se te dyja kane pergjegjesi per te ardhmen e vendit. Deutsche Welle: Zoti F