Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 37525 / time 0.016 / keyword[0] reforma / docs[0] 37525 / hits[0] 60532 /
Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit
  • 2019-02-11

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit

E ftuar në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja Dajti, duke bërë një krahasim madje me atë Shullazi. Për tu ndalur te Reforma në Dr

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit
  • 2019-02-09

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit

Bordi i Përzgjedhjes, në mbështetje të nenit 9, 10, të ligjit nr.12/2018 Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës dhe SHÇBA, në Ministrinë e Brendshme, VKM nr. 14, si dhe pas përfundimit të procedurës, përzgjodhi anëtarët e Komisionit t

No Pic available
  • 2019-02-08

NJË KAPITULL I RI PËR NJË MAQEDONI TË RE TË VERIUT

Maqedonia e ardhshme e Veriut dhe NATO nënshkruan një pakt “historik” që hap portën për anëtarësim të plotë në aleancë. Mund të jetë fillimi i një historie suksesi në Ballkanin Perëndimor, komenton Boris Georgievski. Republika e Maqedonisë ka 26 vjet që e pret këtë di

Ja si emigrantët shqiptarë mund të heqin masën apelas në Greqi
  • 2019-02-08

Ja si emigrantët shqiptarë mund të heqin masën apelas në Greqi

Jo në pak raste, emigrantët shqiptarë kanë marrë të ashtuquajturin apelas apo espuls, çka nënkupton dëbim apo deportim nga shteti ku kanë shkuar për një jetë më të mirë, në mënyrë ilegale. Gazeta Shqiptare zbardh sot procedurën ligjore që duhet të ndjekin të interesuarit për

Ruçi-Balla nisin lobimin për negociatat, Gjermania konfirmon mbështetjen
  • 2019-02-05

Ruçi-Balla nisin lobimin për negociatat, Gjermania konfirmon mbështetjen

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe deputeti i PS, Taulant Balla ndodhen  në një vizitë zyrtare në Gjermani, ku janë pritur nga Presidenti i Bundestagut, Wolfgang Schäuble. Në kuadër të lobimit për çeljen e negociatave me BE në qershor, Ruçi dhe Balla patën një bashkëbisedimi të g

Top Story denoncoi plagjiaturën e Taulant Ballës, Universiteti nis hetimet
  • 2019-02-05

Top Story denoncoi plagjiaturën e Taulant Ballës, Universiteti nis hetimet

Pas denoncimit në emisionin Top Story në Top Channel, Universiteti Alexandru Ioan Cuza University, në Iasi të Rumanisë ka konfirmuar se po heton zyrtarisht plagjiaturën e deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Balla akuzohet se ka kopjuar pjesë të tëra të doktoraturës Politik

SPAK shkund politikën, 2 vjet në Tiranë prokurorja që dogji ish-kryeministrin
  • 2019-02-04

SPAK shkund politikën, 2 vjet në Tiranë prokurorja që dogji ish-kryeministrin

Tamar Laptosh, prokurorja që hetoi dhe dërgoi në bankën e të akuzuarve ish-kryeministrin kroat Ivo Sanader dhe ish-zv/kryeministrin do të qëndrojë dy vjet në Shqipëri. Ajo do të japë eksperiencën e saj se si hetohet korrupsioni dhe si hetohen zyrtarët më të lartë. Gjatë një takimi