Rezultate te kerkimit per termin: +Reforma

Meta: total 1000 / total_found 37525 / time 0.016 / keyword[0] reforma / docs[0] 37525 / hits[0] 60532 /
KORRUPSIONI DHE GJYSMA E PADUKSHME E MËKATIT TË DREJTËSISË!
  • 2019-02-01

KORRUPSIONI DHE GJYSMA E PADUKSHME E MËKATIT TË DREJTËSISË!

Transparency International në raportin e saj vjetor mbi shkallën e korrupsionit në botë, e  ka renditur Shqipërinë në vendin e 99 të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur në vendin e 91 – të. Ky raport, ka përfshirë 180 vënde të botës dhe ka përdorë një shk

Vasili akuza të forta Ramës: Zvarraniku po kontrollon Prokurorinë
  • 2019-02-01

Vasili akuza të forta Ramës: Zvarraniku po kontrollon Prokurorinë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe Prokurorisë, pas hetimeve që nisi kjo e fundit ndaj Zërit të Amerikës në lidhje me përgjimet e publikuara për Vangjush Dakon. Vasili shkruan në Facebook se Prokuroria

BE i kërkon qeverisë që të bëjë reformën zgjedhore  
  • 2019-02-01

BE i kërkon qeverisë që të bëjë reformën zgjedhore  

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi sot një takim me Ambasadorin e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca. Ecuria e reformave të ndërmarra nga qeveria shqiptare, në kuadër të çeljes së negociatave me Bashkimin Europian ishte

U shkarkua nga Rama, Ahmetaj flet për ministrat e rinj: Ekip i fortë
  • 2019-01-30

U shkarkua nga Rama, Ahmetaj flet për ministrat e rinj: Ekip i fortë

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka qenë sot në studion e Neës24 në rubrikën Opinion për të folur për ndryshimet në qeveri por edhe raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe gjendjen ekonomike. Ahmetaj tha se ndryshimet në qeveri ishin diskutuar me kryeministrin. A

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit
  • 2019-01-29

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit

Raporti i organizatës, Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë, e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 99-të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur e 91-ta. Raporti që përfshinë 180 vende të botës përdorë një shkallë prej zero pikësh deri në 1

No Pic available
  • 2019-01-28

Reforma në drejtësi, SHBA thirrje prokurorëve: Bëhuni pjesë e

Ambasada Amerikane në Shqipëri, iu kë bërë thirrje prokurorëve që të aplikojnë për qenë anëtarë të SPAK. Shqipëria po krijon një sistem të ri drejtësie, bazuar tek pavarësia, profesionalizmi dhe integriteti. Prokurorët të cilët mishërojnë këto ideale i përgjigjen një thirr

SHQIPËRISË I DUHEN SHTETARË DHE NJERËZ MË TË MIRË
  • 2019-01-26

SHQIPËRISË I DUHEN SHTETARË DHE NJERËZ MË TË MIRË

Nga Bledar KURTI Grupet e njerëzve që nuk kanë shpenzime janë më besnike, ato të lëndojnë më pak, dhe të lënduarit, duke qenë se janë të varfër dhe të shpërndarë, nuk mund të të bëjnë keq. Prandaj, dëmi që i duhet bërë një njeriu duhet të jetë i atillë që të mos sjell