Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimi

Total: 7905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.686Z

Makinat mbi 3 mijë kubikë, vitin e ardhshëm do të taksohen shtesë

Duke i konsideruar automjete luksoze, të gjitha makinat deri në 4 +1, mbi 3 mijë kubikë qeveria ka vendosur ti taksojë shtesë ato, me 210 mijë lekë të vjetra cdo vit dhe me një taksë regjistrimi 700 mijë lekë të vjetra. Por ekspertët deklarojnë se nga ky ndryshim fiskal preken më s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.619Z

Aksident në magjistralen Mitrovicë-Pejë, humb jetën një person

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Pejë ka njoftuar se sot në orën 11.45 min. në rrugen magjistrale Mitrovicë - Pejë, përkatësishtë në fshatin Veriq ka ndodhur aksident në komunikacionin rrugor që ka rezultuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.283Z

DokuFest publikon programin DokuKids

"DokuKids" është program i veçantë për fëmijë, që organizohet për të nëntën herë në festivalin ndërkombëtar të dokumentarit dhe filmit të shkurtër "DokuFest". Organizatorët e festivalit kanë publikuar programin e "DokuKids" për sivjet, i cili shtrihet gjatë gjithë festivalit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.875Z

Prishtina dhe Beogradi diskutojnë për zgjedhjet

Delegacionet e Prishtinës dhe të Beogradit takohen sot në Bruksel për të diskutuar për përgatitjet e zgjedhjeve të 3 nëntorit në Kosovë. Takimi organizohet nga OSBE-ja, ndërsa një nga temat do të jetë regjistrimi për votim i serbëve të zhvendosur, raportojnë mediat serbe. OSBE-ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.385Z

“INSTAT nuk na pyeti për regjistrimin”

Nertila Maho Regjistrimi i popullsisë mbi baza etnike dhe fetare si “sipërmarrja” më ambicioze e Institutit të Statistikave ka hapur një debat të gjerë. “Thembra e Akilit” përsa i përket qëndrimit të komuniteteve fetare të cilët janë të përfshirë drejtpërdre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.904Z

Procedura per marrjen e nje dublikate te certifikates se pronesise

Anilejda Shembitraku - Gazeta Albania publikon procedurat dhe koston per nxjerrjen e nje dublikate te certifikates se pronesise nga Zyra e Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme. Me kerkese te pronarit te nje pasurie te paluajtshme ose te qiramarresit te cileve nuk u eshte leshuar asnje certifikat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.578Z

Hipoteka, procedura për regjistrimin e pasurisë dhe fshirjen e barrëve

Hipoteka, procedura për regjistrimin e pasurisë dhe fshirjen e barrëve Llojet e shërbimeve me kodet dhe tarifat që zbatohen në të gjitha zyrat e regjistrimit të pasurisë Rastet kur kërkohet regjistrimi i pasurisë në karabina apo të saktësohen kufijtë Laureta Rryçi Tiranë - Për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama