Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimi

Total: 7905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.762Z

Përfundoi regjistrimi, pa veriun dhe mërgatën

Nga Express më 20 prill 2011 në ora 10:00 Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende asnjë shifër zyrtare të banorëve të Kosovës. Ndërsa besohet se jashtë regjis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.178Z

I ndan regjistrimi

Shumë serbë të Kosovës janë në mëdyshje, por të tjerë kanë ndarë mendjen t’i përgjigjen pozitivisht regjistrimit që nis nesër. Kryeministri Hashim Thaçi dhe kryetari i Komisionit Qendror për Regjistrim, Rifat Blaku, thonë se janë kryer të gjitha përgatitjet për fillimin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.612Z

Kush ka frike nga regjistrimi

Regjistrimi i popullsise do te na pajise me nje baze te te dhenave qe mbledhen ne menyre vullnetare dhe mbi bazen e deklarimit te atyre qe anketohen. Kosova me te do ta fitoje nje fond te dhenash qe mund te shfrytezohen per planifikime te ndryshme me reale ne kohe dhe hapesire Nga Shkelzen Maliqi Re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.441Z

Politizohet regjistrimi i popullsisë

Nga Express më 12 janar 2011 në ora 17:06 Zyrtarët në Prishtinë i kanë bërë thirrje autoriteteve të Beogradit që të mos e politizojnë regjistrimin e popullsisë në Kosovë. Ata thonë se ky projekt ka qëllim ekskluzivisht statistikor, ndërsa hedhin poshtë pretendimet serbe për p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.972Z

Regjistrimi i popullsisë, kapërcehen pengesat

SHKUP- Komisioni Shtetëror për Regjistrimin e Popullsisë ka njoftuar kapërcimin e kontestit mes anëtarëve maqedonas dhe shqiptarë rreth përbërjes etnike të regjistruesve. Zgjidhja, e cila është arritur pas ndërhyrjes së qeverisë, parasheh që përbërja e regjistruesve të reflektojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.407Z

Regjistrimi i popullsise ne Kosove - serbet refuzojne

Regjistrimi i popullsise ne Kosove i parapare te perfundoje kete te premte do te vazhdoje edhe disa dite ne disa komuna te Kosoves pasi regjistruesit per arsye te ndryshme nuk kane mundur te mbulojne te gjitha familjet. Kryetari i komisionit te regjistrimit te popullsise Rifat Blaku u ben thirr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.202Z

Regjistrimi, vetëdeklarim për etninë

 ADI SHKEMBIQeveria bën gati pyetësorin për regji-strimin e popullsisë vitin e ardhshëm. Kryetari i Komisionit Qendror për regjistrimin e popullsisë dhe banesave, Genc Pollo tha në një prononcim për mediat se e reja e këtij pyetësori është fakti që qytetarët do të pyeten edhe p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama