Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.976Z

Part-time, procedurat e regjistrimit

Edhe këtë vit sistemi me kohë të pjesshme do të nisë me mjaft vonesë në krahasim me nisjen e vitit akademik. Ndonëse është zbardhur tashmë vendimi i Këshillit të Ministrave për kuotat dhe tarifat e shkollimit me kohë të pjesshme, ende ky vendim nuk ka mbërritur në Ministrinë e Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.477Z

Universitet, ja procedurat e regjistrimit

  Sipas burimeve të MASH-it, regjistrimi i fituesve do të bëhet në dy faza. Regjistrimi bëhet në shtator dhe kini kujdes me procedurat Në shtator do të jenë regjistrimet për në universitete për të gjithë maturantët që përfunduan me sukses Maturën Shtetërore. Kujdes me pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.669Z

Thaci Mbeshtetje procesit te regjistrimit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e komisionit qeveritar për regjistrimin e popullsisë. Në takim është diskutuar për përgatitjet që është duke bërë ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.471Z

Dule Kunder regjistrimit tkurren minoritetin

Kryetari i Partise Bashkimi per te Drejtat e Njeriut Vangjel Dule e konsideron si te deshtuar procesin e regjistrimit te popullsise. Sipas tij ky proces pati per qellim tkurrjen e minoriteteve. Dule e argumentoi kete me faktin se ligji i regjistrimit te popullsise i ketij viti penalizonte ata qe ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.391Z

Arsim MASH publikon procedurat e regjistrimit ne universitete

Ministria e Arsimit ka bere publike gjate dites se djeshme procedurat e regjistrimit ne institutet publike te arsimit te larte ne vend. Nepermjet nje udhezimi ministri i Arsimit dhe Shkences Myqerem Tafaj ka shpjeguar proceduren e regjistrimit ne universitete e cila do te nise fill pas shpalljes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.508Z

Ahmetaj: Reduktohet koha e regjistrimit të bizneseve

Premtimi Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, premtoi dje reduktim të kohës së regjistrimit të bizneseve të reja nga 24 orë në 8 orë dhe çregjistrimit të bizneseve në 2 muaj, nga 6 muaj që është aktualisht. Gjatë një vizite në zyrat qendrore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.673Z

Popullsia, zbulohet formulari i regjistrimit

Si janë të formuluara pyetjet “e nxehta” për etninë dhe fenë Instituti i Statistikave u bë dje pjesë e debatit që prej ditësh është ndezur rreth nismës për regjistrimin e popullsisë në bazë të etnisë dhe fesë. Drejtoresha e këtij institucioni, Ines Nurja, organizoi t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama