Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.695Z

Korrupsioni; Nën hetim kryekomunarja e Ndroqit, Fatime Goga

Ka qenë e bindur se në komunën e saj nuk kishte vend për abuzime pronash apo gjëra të këtij lloji, por duket se këtë herë nuk ka qenë në gjendje t’i japë përgjigje mungesës së procedurave të regjistrimit dhe kërkesë-ankesave të banorëve të kësaj komune, të cilët kërkonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.182Z

Ambasadori britanik: Rregullat e tregut, të paqarta

Nga Fitim ZekthiTregu shqiptar i pasurive të paluajtshme është i pasigurt dhe regjistrimi i pronave ka njohur mjaft raste korrupsioni, çka ka bërë që investitorët e huaj të mos kenë besim të investojnë këtu. Ambasadori i Britanisë së madhe, Wilson, tha dje në një seminar për regjis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.078Z

Automjetet, falen taksat vjetore te prapambetura

Falen te gjitha detyrimet e prapambetura te takses vjetore te qarkullimit rrugor te mjeteve dhe te takses se regjistrimit te pervitshem te tyre. Ne mbledhjen e djeshme te qeverise eshte marre vendimi qe drejtorite rajonale te sherbimit te transportit rrugor te kryejne per mjetet qe nuk jane ne qarku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.429Z

Ruli: Subvencione për fermerët

Në periudhën janar-maj ekonomisë së vendit i janë shtuar edhe 9 mijë biznese të reja, duke e cuar numrin total të tyre në 134 mijë. Këto janë shifrat zyrtare që ka publikuar Qendra Kombëtare e Regjistrimit. "Për sa i përket regjistrimeve fillestare në 2010, në pesë mua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.105Z

Studimet e shqiptareve në Itali, mbyllen regjistrimet

Ambasada italiane publikoi ditë më parë të gjitha procedurat që duhet të plotësojnë të rinjtë shqiptarë, afatet e regjistrimit si dhe dokumentacioni që ata duhet të dorëzojnë. Regjistrimet zgjaten rreth dy javë TIRANE-Përfundojnë regjistriet paraprake për në universitetet it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.031Z

Vlorë, arrestohet kreu i hipotekës

"Shpërdorimi i detyrës" çon në pranga drejtorin e Hipotekës së Vlorës, Edmond Banushi. 40-vjeçari që mbante postin e kreut të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Patundshme të Vlorës që nga viti 2006 është vënë në pranga të premten në qytetin e Tiranës. Arrest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Bosch: Kur njerëzit thyejnë ligjin, do të përballen me pasojat

Ankesat e qytetarve t Ksamilit, drejtuar zyrs s OSBE-s, pas shembjes nj muaj m par t s paktn 200 objekteve pa leje nga Inspektorati i Ndrtimit Urbanistik Kombtar, kanq kreu i OSBE-s n Shqipri, Robert Bosch, t vizitoj sot Sarandn. Pasi ka vzhguar n terren objektet e shembura n Ksa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama