Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.030Z

Proteste para Kuvendit kunder regjistrimit etnik

Protesta sot para Kuvendit Tirane 26 shkurt NOA 8211 Partia Drejtesi Integrim dhe Unitet si dhe Klubi i Patrioteve te Rinj kane protestuar sot kunder regjistrimit te popullsise mbi baza etnike dhe fetare Gjate protestes qytetaret kerkuan shtyrjen e regjistrimit dhe hapjen e dialogut publik. Ne pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.410Z

Maqedoni, Prokuroria heton procesin e regjistrimit

Prokuroria pritet të nisë hetimet për shkeljet ligjore dhe dështimin e regjistrimit të popullsisë në Maqedoni, lajmi është bërë i ditur nga mediat maqedonase sipas së cilave Prokurori Jovan Ilieski deklaroi se kanë bërë kërkesë në adresë të Ministrisë së Punëve të Brendshme p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.330Z

Procedurat e regjistrimit të karabinasë

Rregullorja e re Qeveria miraton procedurat e regjistrimit në Zyrat e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZRPP) të lejeve e ndërtimit, punimet në fazën e karabinasë dhe regjistrimin përfundimtar të ndërtimit të objekteve të reja. Bashkia ose Këshilli i territorit, sipas udhëzimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.090Z

Fier protesta kunder regjistrimit

Qindra të rinj nga qyteti i Fierit zhvilluan sot një manifestim në bulevardin kryesor të qytetit, për të kundërshtuar regjistrimin e popullsisë mbi baza etnike dhe fetare. Ai u organizua një ditë pas mitingut që Klubi i Patriot&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.267Z

Maqedonia ndërpret procesin e regjistrimit

Në Maqedoni u ndërpre dje procesi i regjistrimit të popullsisë, pasi anëtarët e komisionit shtetëror për regjistrim kanë dhënë dorëheqje kolektive, dhe të gjithë regjistruesit janë tërhequr nga terreni. Dorëheqja erdhi pas informacionit të anëtarëve shqiptarë të komisionit regj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

AK: Shumica, kundër regjistrimit etnik e fetar

Tubimi i Aleancës Kuq e zi në Durrës TIRANE- Shumica e shqiptareve shprehen kunder regjistrimit me vetedeklarim te kombesise dhe kunder regjistrimit mbi baza etnike dhe fetare. Ky eshte perfundimi i nje studimi te kryer nga Qendra e Kërkimeve Monitor, publikuar sot nga Aleanca KuqeZi Sipas stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.699Z

Shoqatat e minoriteteve: Të shtyhet regjistrimit

Shoqata e minoriteteve ka kërkuar dje përmes një letre të hapur që të shtyhet procesi i regjistrimit të popullsisë. “Ky ligj u hartua nga Komisioni Qendror i Regjistrimit tani censusit, pa asnjë konsultim me Komitetin Shtetëror për Minoritetet dhe as organizatat përfaqësuese të minor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama