Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.090Z

Fier protesta kunder regjistrimit

Qindra të rinj nga qyteti i Fierit zhvilluan sot një manifestim në bulevardin kryesor të qytetit, për të kundërshtuar regjistrimin e popullsisë mbi baza etnike dhe fetare. Ai u organizua një ditë pas mitingut që Klubi i Patriot&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.267Z

Maqedonia ndërpret procesin e regjistrimit

Në Maqedoni u ndërpre dje procesi i regjistrimit të popullsisë, pasi anëtarët e komisionit shtetëror për regjistrim kanë dhënë dorëheqje kolektive, dhe të gjithë regjistruesit janë tërhequr nga terreni. Dorëheqja erdhi pas informacionit të anëtarëve shqiptarë të komisionit regj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

AK: Shumica, kundër regjistrimit etnik e fetar

Tubimi i Aleancës Kuq e zi në Durrës TIRANE- Shumica e shqiptareve shprehen kunder regjistrimit me vetedeklarim te kombesise dhe kunder regjistrimit mbi baza etnike dhe fetare. Ky eshte perfundimi i nje studimi te kryer nga Qendra e Kërkimeve Monitor, publikuar sot nga Aleanca KuqeZi Sipas stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.699Z

Shoqatat e minoriteteve: Të shtyhet regjistrimit

Shoqata e minoriteteve ka kërkuar dje përmes një letre të hapur që të shtyhet procesi i regjistrimit të popullsisë. “Ky ligj u hartua nga Komisioni Qendror i Regjistrimit tani censusit, pa asnjë konsultim me Komitetin Shtetëror për Minoritetet dhe as organizatat përfaqësuese të minor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.310Z

Universitetet, MASH: Procedurat e regjistrimit përfundimtar

SHKRUAN: Jonida Tashi 24-09-2011 13:37Ministria e Arsimit, pas shpalljes së fituesve të fazës së dytë të universiteteve, detajon procedurat që duhet të ndjekin studentët e rinj, për të mos humbur të drejtën e studimit. MASH njofton të gjithë fituesit për ciklin e parë të studimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.852Z

Firmat kunder regjistrimit

Aleanca Kuq e Zi, në kuadrin e udhëtimit nëpër qytetet e Shqipërisë për mbledhjen e firmave në peticionin kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare, është ndalur në Qytetin e Peshkopisë. Banor&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.976Z

Part-time, procedurat e regjistrimit

Edhe këtë vit sistemi me kohë të pjesshme do të nisë me mjaft vonesë në krahasim me nisjen e vitit akademik. Ndonëse është zbardhur tashmë vendimi i Këshillit të Ministrave për kuotat dhe tarifat e shkollimit me kohë të pjesshme, ende ky vendim nuk ka mbërritur në Ministrinë e Ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama