Rezultate te kerkimit per termin: +Regjistrimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

AK: Shumica, kundër regjistrimit etnik e fetar

Tubimi i Aleancës Kuq e zi në Durrës TIRANE- Shumica e shqiptareve shprehen kunder regjistrimit me vetedeklarim te kombesise dhe kunder regjistrimit mbi baza etnike dhe fetare. Ky eshte perfundimi i nje studimi te kryer nga Qendra e Kërkimeve Monitor, publikuar sot nga Aleanca KuqeZi Sipas stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.699Z

Shoqatat e minoriteteve: Të shtyhet regjistrimit

Shoqata e minoriteteve ka kërkuar dje përmes një letre të hapur që të shtyhet procesi i regjistrimit të popullsisë. “Ky ligj u hartua nga Komisioni Qendror i Regjistrimit tani censusit, pa asnjë konsultim me Komitetin Shtetëror për Minoritetet dhe as organizatat përfaqësuese të minor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.310Z

Universitetet, MASH: Procedurat e regjistrimit përfundimtar

SHKRUAN: Jonida Tashi 24-09-2011 13:37Ministria e Arsimit, pas shpalljes së fituesve të fazës së dytë të universiteteve, detajon procedurat që duhet të ndjekin studentët e rinj, për të mos humbur të drejtën e studimit. MASH njofton të gjithë fituesit për ciklin e parë të studimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.852Z

Firmat kunder regjistrimit

Aleanca Kuq e Zi, në kuadrin e udhëtimit nëpër qytetet e Shqipërisë për mbledhjen e firmave në peticionin kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare, është ndalur në Qytetin e Peshkopisë. Banor&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.976Z

Part-time, procedurat e regjistrimit

Edhe këtë vit sistemi me kohë të pjesshme do të nisë me mjaft vonesë në krahasim me nisjen e vitit akademik. Ndonëse është zbardhur tashmë vendimi i Këshillit të Ministrave për kuotat dhe tarifat e shkollimit me kohë të pjesshme, ende ky vendim nuk ka mbërritur në Ministrinë e Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.477Z

Universitet, ja procedurat e regjistrimit

  Sipas burimeve të MASH-it, regjistrimi i fituesve do të bëhet në dy faza. Regjistrimi bëhet në shtator dhe kini kujdes me procedurat Në shtator do të jenë regjistrimet për në universitete për të gjithë maturantët që përfunduan me sukses Maturën Shtetërore. Kujdes me pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.669Z

Thaci Mbeshtetje procesit te regjistrimit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e komisionit qeveritar për regjistrimin e popullsisë. Në takim është diskutuar për përgatitjet që është duke bërë ky

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama