Rezultate te kerkimit per termin: +Remi

Total: 313
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.778Z

Këmbëngulë Remi: Nuk ka pse vonohet koalicioni PDK-LDK

Deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa - Remi, vazhdon të shkruajë për koalicionin PDK-LDK. Sipas tij, ky koalicion do të krijohet, por nuk arsye të vonohet. “Të gjithë qytetarët e vendit tonë presin që të zgjedhurit e tyre të mos p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.498Z

Remi kërkon koalicion PDK-LDK

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa - Remi vazhdon të mbrojë qëndrimin për një koalicion të madh në mes të PDK-së dhe LDK-së, i cili, sipas tij do të ishte i aftë të marrë vendime të rëndësishme me interes për Kosovën.Ish komandanti i UÇK-së për Ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.296Z

Remi: Nuk ka pasur torturime

(E plotësuar) Ka përfunduar seanca gjyqësore në rastin “Grupi i Llapit”. Para gjyqtarit dëshminë e ka dhënë edhe Rrustem Mustafa-Remi. Ai ka thënë se është e vërtetë që UÇK-ja ka ndaluar njerëz n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.206Z

Remi nuk e thotë dot se Luta ishte komandant, por ia njeh meritat

Komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, i njohur si Komandant Remi, për televizionin Rrokum, nuk e tha dot se kryetari aktual i Gjilanit, Lutfi Haziri ka qenë prijës i formacioneve ushtarake. Por, Remi e pranon se Lutfiu dhe familja e tij kanë kontribu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.603Z

Remi: Leni klanet mendoni për popull

Deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa përmes një reagimi në Facebook ka shkruar për zgjidhjen eventuale që do të mund ta nxirrte vendin nga kriza. Remi ka thënë se deputetët e opozitës në veçanti duhet që të lënë anash interesat e klaneve dhe të veprojnë në të mirë të popullit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.709Z

Remi: Jashtë institucioneve, ata që keqpërdorën pozitat shtetërore!

Deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa - Remi, në një postim në profilin e tij në Facebook, thotë se të gjithë ata që kanë keqpërdorur pozitat shtetërore, duhet të mbetet jashtë institucioneve. “Tani sikur e tepruam me pazot&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.111Z

Remi: PDK-ja nuk ka hequr dorë nga posti i kryeministrit

Deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa ka thënë se grupet punuese të PDK-së dhe LDK-së ende nuk kanë biseduar për postet kryesore e as për postin e kryeministrit. Gjatë intervistës së transmetuar në edicionin e lajmeve të RTV 21, Rem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama