Rezultate te kerkimit per termin: +Revista

Total: 7140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.443Z

Revista Time: Papa Françesku, Njeriu i Vitit

Revista amerikane “Time” zgjodhi Papa Françeskun si “Njeriun e Vitit”. ” Time” tha sot se kryeprifti i ri, ish-arkipeshkv i Buenos Ajres, Jorge Mario Bergoglio, ka riformatuar imazhin e Kishës Katolike në nëntë muajt që është zgjedhur në këtë post si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.851Z

Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi

Share Nderim për të gjithë ata që protestuan në vitin 2011, nga bota arabe, në Nju Jork e deri në Moskë. Revista e njohur amerikane TIME ka vendosur që personi i vitit kësaj here të jetë thjesht PROTESTUESI. Një vit pasi një shitës frutash në Tunizi i vuri fla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.444Z

Papa Françesku shpallet personi i vitit nga revista TIME

Revista e njohur TIME e ka shpallur Papa Françeskun si personin e vitit. Një nga editorët e revistës tha se gjatë nëntë muajve në detyrë, Papa e ka nxjerrë papatin nga pallati, në rrugë. Në vend të dytë ishte Edward Snowden, i njohur për faktin se publikoi materialet sekrete nga a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.238Z

Revista Zgjohet Schumacher revoltohen fansat

0 Fansat te shumte te Michael jane rebeluar kunder nje reviste gjermane e cila postoi nje fotografi te y

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.462Z

Revista gjermane: Njerëz realë? Jo, jo, më mirë modele

Një revistë e njohur gjermane, Brigitte, e cila u bë e famshme në mbarë botën kur mori vendimin për të zëvendësuar modelet e dobëta me njerëz realë, ka vendosur që të hedhë poshtë këtë vendim pasi shitjet ranë ndjeshëm. Revista e kishte marrë vendimin dy vjet më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.825Z

Revista Who: Merr fund martesa e Jonida Maliqit

Revista “Who” shkruan se këngëtarja Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj Genti Prizreni po ndahen. Çështja është në gjykatën e Tiranës dhe dosja po gjykohet nga gjyqtari Kastriot Gramshi. Divorci mes tyre ka kohë që përflitet dhe prej disa muajsh çifti nuk jeton së bashku,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.444Z

Ngushtohet rrethi për të publikuar punime shkencore në revista të rreme

Personeli akademik i Universitetit të Prishtinës që nga fillimi i këtij viti nuk do të mund të arsyetohet se në pamundësi të qasjes në revista shkencore me renome ndërkombëtare ka bërë gabime, duke publikuar hulumtime shkencore në revista të rreme. Ata, por edhe studentët e nivelev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama