Rezultate te kerkimit per termin: +Revista

Total: 7140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.238Z

Revista Zgjohet Schumacher revoltohen fansat

0 Fansat te shumte te Michael jane rebeluar kunder nje reviste gjermane e cila postoi nje fotografi te y

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.462Z

Revista gjermane: Njerëz realë? Jo, jo, më mirë modele

Një revistë e njohur gjermane, Brigitte, e cila u bë e famshme në mbarë botën kur mori vendimin për të zëvendësuar modelet e dobëta me njerëz realë, ka vendosur që të hedhë poshtë këtë vendim pasi shitjet ranë ndjeshëm. Revista e kishte marrë vendimin dy vjet më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.825Z

Revista Who: Merr fund martesa e Jonida Maliqit

Revista “Who” shkruan se këngëtarja Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj Genti Prizreni po ndahen. Çështja është në gjykatën e Tiranës dhe dosja po gjykohet nga gjyqtari Kastriot Gramshi. Divorci mes tyre ka kohë që përflitet dhe prej disa muajsh çifti nuk jeton së bashku,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.444Z

Ngushtohet rrethi për të publikuar punime shkencore në revista të rreme

Personeli akademik i Universitetit të Prishtinës që nga fillimi i këtij viti nuk do të mund të arsyetohet se në pamundësi të qasjes në revista shkencore me renome ndërkombëtare ka bërë gabime, duke publikuar hulumtime shkencore në revista të rreme. Ata, por edhe studentët e nivelev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.287Z

Katër revista historike bëhen digjitale

Biblioteka Digjitale pasurohet me tituj të rinj nga historiku i shtypit shqiptar. Bëhet fjalë për revistat "Minerva", "Përpjekja shqiptare", "Agimi", "Rilindja" dhe "Kalendari i vietës". "Koleksionet e plota të revistave të digjitalizuara janë publikuar në faqen zyrtare të Bibliotekës K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.602Z

Karikaturat, paditet revista franceze

Organizata  pak e njohur siriane paraqiti padinë me prokurorë në Paris, të cilët do të vendosin lidhur me veprimet e radhës që do të ndërmerren. Revista akuzohet se po nxit urrejtjen. Franca po përgatitet për protesta të mundshme, teksa janë njoftuar se ditën e premte do të mbyl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.658Z

Revista franceze Marie Claire: Tirana, parajsa e vogël e Ballkanit

Për francezët, Tirana konsiderohet si parajsa e vogël e Ballkanit, që ia vlen të vizitohet. Pas gazetave prestigjioze si The Economist apo The Guardian, apo revistave me emër si Vanity Fair, Vogue, LEspresso etj, edhe revista e njohur franceze Marie Claire i ka kushtuar një artikull kryeqyte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama