Rezultate te kerkimit per termin: +Ridvan +Dibra

Total: 341
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.647Z

Bashkia premton mbështetje për skuadrën

Largimi i presidentit ka bërë që pushteti vendor në Shkodër të vihet në lëvizje. Pas dorëheqjes së Valter Fushajt, Bashkia e Shkodrës premton se do të përshpejtojë ritmin për ngritjen e një grupi pune për t’i siguar mbështetje financiare klubit të Vllaznisë, ndërsa synohet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.027Z

Prezantohej si punonjës i OSHEE-së, në pranga mashtruesi

U prezantua si punonjës i OSHEE-së, arrestohet Ridvan Dibra. Ai bënte kontrolle në banesa të ndryshme në Shkodër. Arrestimi erdhi pas kallëzimit të shtetasit B.B., 42 vjeç.  Pasi u zbulua nga banorët se nuk ishte punonjës i OSHEE-së,Dibra i kanosi qytetarët me pistoletë. 18 korrik 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.258Z

Kufiri mizor i tragjikes

Në paratekstin e romanit Legjenda e vetmisë, autori Ridvan Dibra po ashtu na mbyll brenda një qarku (e që do të bëhet qerthull), i cili do të na zhveshë tërë emocionet e ngritura/aktive të aktualitetit për të na mbyllur në një gjendje transi e tragjedie Ballsor HOXHA Më kujtohet si f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.722Z

Plaget e Moisiut ne botimin per poezine e krahasuar

Nje reviste italiane e poezise se krahasuar botoi ne numrin e saj te fundit Plaget e Moisiut poeme e autorit nga Shkodra Ridvan Dibra. Poema biblike ne shqip me perkthimin ne italisht doli ne numrin 42 te revistes Semicerchio 2010 hera e pare qe boton nje autor shqiptar. E para reviste italian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.960Z

Korçë, përurohet burgu i ri me kapacitet 350 persona

Përurohet burg i ri ne qytetin e Korçës. Ndërtimi është financuar nga Bashkimi Evropian, ndërsa standardi kryesor i lënë nga BE për tu përmbushur gjatë trajtimit të të burgosurve është respektimi i të drejtave të njeriut KORÇE- Ministri i Drejtësisë Enkelejd Alibeaj d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.614Z

Dibra E trishtueshme dukuria e letersise se cmimeve

Ka nje hendek ne punen e shkrimtarit midis vleresimit me cmim dhe jetegjatesise se vepres. Ndoshta kjo eshte nje nga paradigmat me koherente qe nxjerr shkrimtari Ridvan Dibra ne intervisten e meposhtme dhene per Bota sot nje dite me pare. Lenda prej nga merr energjine krijuese du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.113Z

Një triptik gërryes

Parafjalë për Monumentet, Mitet dhe Misteret e Ridvan Dibrës, në librin më të fundit “Unë, Franc Kafka dhe Karta e Bolonjës”Në njëzet vjet veprim letrar aktiv, Ridvan Dibra ka botuar dikund njëzet a më tepër libra: një raft biblioteke, i vizituar përditë e më tepër, pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama