Rezultate te kerkimit per termin: +Ridvan +Dibra

Total: 341
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.976Z

Lista e fituesve të Këshillit Kombëtar dhe renditja e kujdesshme e lidershipit

Lista e fituesve të anëtarëve të Këshillit Kombëtar u bë publike një javë pas procesit zgjedhor, pas kthimit të Berishës nga një vizitë treditore në Danimarkë. Në listën e PD-së vihej re një renditje shumë e kujdesshme e lidershipit të partisë. Duke iu referuar numrit të votav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.034Z

PD paraqet listën e proporcionalit

02/06/2005  Femrat të para në emrat e paraqitur nga Partia Demokratike Partia Demokratike ka dorëzuar dje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e saj të proporcionalit, e cila përbëhet nga 38 emra, nga 40 që është numri i vendeve që rezervohet për sistemin proporcional.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.873Z

mimi i Madh i Letersise per Sabri Hamitin

/ / Dje ne ambientet e Ministrise se Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve u zhvillua ceremonia e pervitshme e ndarjes se cmimeve letrare per vitin 2010. Nen moderimin e aktoreve Ndricim Xhepa dhe Luiza Xhuvani u ndane plot dhjete cmime ne te gjitha gjinite letrare vleresua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.296Z

Akulli, dy vëllezër në humnerë

 PUKE/ RIDVAN DIBRADy vëllezër bien 150 metra poshtë në humnerë, pasi mjeti me të cilin po udhëtonin rrëshqiti në akull. Për pasojë, njëri prej tyre gjeti vdekjen, ndërsa tjetri ndodhet në gjendje tepër të rëndë në spitalin e Shkodrës. Ngjarja ndodhi dje rreth orës 06:00 ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.181Z

Ndotja akustike, asnjë mjet për të ndëshkuar abuzuesit

 SHKODER/ RIDVAN DIBRAInstitucionet në Shkodër janë të papërgatitura për të konstatuar apo marrë masa ndëshkuese sipas ligjit, në rastet e ndotjes akustike. Këtë shqetësim e ngriti dje drejtori i Zyrës Rajonale të Mjedisit në Shkodër, Lilian Idrizi në një tryezë pune me për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.862Z

‘Bomba’ në shkollë, reagon Kisha

 SHKODER / RIDVAN DIBRAKreu më i lartë i Kishës Katolike në Shkodër, Arqipeshkvi Mitropolit Anxhelo Masafra reagoi dje për ngjarjen e ndodhur në shkollën “Zemra e Krishtit”. Monsinjor Masafra e konsideroi ngjarjen ku u dyshua për eksploziv në oborrin e shkollës, si një a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.788Z

Shkatërrohet shëtitorja e sapondërtuar buzë liqenit

 SHKODER/ RIDVAN DIBRAVetëm pak ditë pas përurimit, shkatërrohet shëtitorja buzë liqenit të Shkodrës. Persona ende të paidentifikuar kanë dëmtuar gjatë natës mjaft elementë të saj, duke prishur tërësisht dekorin e pak ditëve më parë.  Ndriçuesit, pemët dekorativ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama