Rezultate te kerkimit per termin: +Ridvan +Dibra

Total: 341
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.065Z

Eros Dibra: Vështirësitëqë hasin artistët e rinj

TIRANE - Ajo që të bën përshtypje më tepër është se piktori i ri Eros Dibra nuk rend pas detajeve të konsumuara piktorike, dhe nuk fshihet pas fasadave të figurave të mëdha. Telajoja e tij është e pastër, grishëse dhe ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.818Z

Franz Kafka dhe Ridvan DibraLetra për atin dhe për të birin

Franz Kafka, veprën e të cilit e kemi në dorë falë mikut të tij, biografit Max Brod, shquhet edhe për letërsinë epistorale, e veçantë dhe plot ndjenjë e rrëfim siç është libri “Letër babait”. Një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.979Z

Kandidati shqiptar për Çmimin Letrar Balkanika 2017

Shkrimtari shqiptar, Ridvan Dibra, autor i mbi njëzet librave në prozë, poezi, eseistikë e studime letrare, si një prej zërave më të rëndësishëm e novatorë të letërsisë shqipe pas viteve 90, do të përfaqësojë këtë vit letërsinë shqipe në një nga ngjarjet më të rëndësishm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.040Z

Shkrimtari rumun Eugen Uricaru fiton çmimin e madh Balkanika

Çmimi i madh i letërsisë ballkanike, ka shkuar për shkrimtarin rumun Eugen Uricaru. Shkrimtari shqiptar Ridvan Dibra, kandidat për këtë çmim ka qenë shumë pranë finales. “Ridvan Dibra na dha sot një arsye më shumë për të qenë krenare për arritjet e letërsisë shqipe bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.799Z

Shkoder nje person vret veten me arme zjarri

Shkoder 4 tetor 2016 NOAal- Nje person ne Shkoder eshte gjetur i vrare me arme zjarribr br Gjate mesdites se sotme ne lagjen Naim Gjylbegu te Shkodres eshte gjetur i vdekur ne banesen e tij private Ridvan Dibra 49 vjecbr br Nga hetimet e para por edhe nga deshmite e familjareve dyshohet se 49- v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.647Z

Bashkia premton mbështetje për skuadrën

Largimi i presidentit ka bërë që pushteti vendor në Shkodër të vihet në lëvizje. Pas dorëheqjes së Valter Fushajt, Bashkia e Shkodrës premton se do të përshpejtojë ritmin për ngritjen e një grupi pune për t’i siguar mbështetje financiare klubit të Vllaznisë, ndërsa synohet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.027Z

Prezantohej si punonjës i OSHEE-së, në pranga mashtruesi

U prezantua si punonjës i OSHEE-së, arrestohet Ridvan Dibra. Ai bënte kontrolle në banesa të ndryshme në Shkodër. Arrestimi erdhi pas kallëzimit të shtetasit B.B., 42 vjeç.  Pasi u zbulua nga banorët se nuk ishte punonjës i OSHEE-së,Dibra i kanosi qytetarët me pistoletë. 18 korrik 20

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama