Rezultate te kerkimit per termin: +Rifat +Teqja

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] rifat / docs[0] 720 / hits[0] 1019 / keyword[1] teqja / docs[1] 375 / hits[1] 556 /
No Pic available
  • 2011-05-08

Lista e plotë e kandidatëve të zgjedhjeve të 8 maj

QARKU BERATBashkia BeratPD Ilir DeçolliPS Fadil Nasuf Bashkia KuçovëPD- LSI Selfo KapllaniPS Bardhyl GjyzeliBashkia Ura-VajgurorePD- LSI Thoma RumniçiPS Syrja OrmenajBashkia PoliçanPD- PR Çaush QatoPS Adriatik ZotkaBashkia ÇorovodëPD- LSI Nesim Spa

No Pic available
  • 2011-03-29

Lista e PD-së, Bode: Me këtë koalicion marrim mbi 55% të votave

SHKRUAN: Nevila Perndoj 28-03-2011 13:28TIRANË- Anëtarëve të Këshillit Kombëtar u janë dashur vetëm 40 minuta mbledhje me dyer të mbyllura që të japin mbështetjen për listën e kandidatëve për komuna dhe bashki, e përgatitur paraprakisht nga kryetarët e grupeve të punës dhe e fi

Akademia e Arteve nderon 15 pedagoge
  • 2010-12-24

Akademia e Arteve nderon 15 pedagoge

15 artistë-profesorë u nderuan me çmimet e mirënjohjes së Akademisë së Arteve gjatë ditëve të sotme, në kuadrin e programit “Qyteti i Arteve”. Përveç ceremonisë, ku fituesve iu dorëzua çmim

No Pic available
  • 2010-06-11

Nekrologji - Ndahet nga jeta Gjergj Zheji

Tiranë, 10 Qershor 2010 NOA - Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare personaliteti i njohur i kulturës dhe i letrave shqipe, profesori, studiuesi dhe shkrimtari Gjergj Zheji. Ai ka botuar një sërë veprash të ndryshme ku spikasin ato me karakter studiues. Zheji është një persona

No Pic available
  • 2010-03-28

Manjola Konjari: “Opera është tempulli ku mund të ëndërrosh”

Interpretuese e dhjetëra roleve, Manjola Konjari, është një ndër mexosopranot më të suksesshme në vend. Në CV-në e saj artistike numërohen role të ndryshme, karaktere të ndryshme të autorëve të ndryshëm, por që nga interpretimi i Konjarit kanë marrë etiketën role të suksesshme

No Pic available
  • 2010-03-09

Baleti “Delina”, një ngjarje kulturore europiane

TIRANE-Më datat 5, 6 dhe 7 mars, në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë, publiku kryeqytetas pati rastin e rrallë që të shijojë përsëri muzikën e çesk Zadejës (1927-1997), të njohur tej e mbanë si "babai" i muzikës shqiptare. Bëhet fjalë për baletin "

No Pic available
  • 2009-10-14

Një trombist kërkon punë

Petrit Hajro, sot i quajtur Kleanthi Gjika, pas 17 viteve emigracion kthehet në atdhe, por së pari i duhet një punë. Ish solisti i Operës dhe Baletit kërkon t'i nënshtrohet konkursit dhe të marrë një përgjigje. Heshtjen e quan një lloj korrupsioni. Kanë kaluar dy vjet Petrit Hajro,