Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasit

Total: 4768
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.533Z

Shkarkohen shefat e komisariatit te Rinasit

Shkarkohen nga detyra shefat e policise se aeroportit te Rinasit, duke e lene keshtu ne prag te zgjedhjeve pa drejtues policie piken kufitare me te madhe ne vend. Shefi i komisariatit te Rinasit, Urim Rexhepi eshte pezulluar nga detyra, e po ashtu edhe shefi i krimeve, ai i kufirit te ae

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.356Z

Partia Zgjidhja: Dyshime për aferën e skandalit të Rinasit

Partia Zgjidhja, e drejtuar nga Koço Kokëdhima, hedh dyshime mbi marrëveshjen për shtyrjen e koncesionit për aeroportin e vetëm të Shqipërisë, Rinas, dy vite më parë. Në një postim në faqen e partisë Zgjidhja, thuhet se kryeministri flet për aeroporte të tjerë, por ka harruar Rinas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.220Z

Ish-kryepolici i Rinasit kërkon dëmshpërblim

Ish-shefi i Komisariatit të Policisë së Aeroportit të Rinasit, në vitin 2003, i është drejtuar Gjykatës së Shkallës së Parë në kryeqytet për të kërkuar dëmshpërblim për burgim të padrejtë. Enrik Sulejmani, i cili u arrestua në prill të vitit 2003 nën akuzën e "Shpërdorimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.197Z

Pezullohet shefi i krimeve të Rinasit, Astrit Gjonpali

Shkak denoncimi i një kroati për dhunë. Komisari: Çështja është e ekzagjeruar dhe është private Pezullohet nga detyra shefi i krimeve në Komisariatin e Rinasit, komisar Astrit Gjonpali. Burime nga Drejtoria e Përgjithshme e Shtetit pohojnë se shkaku i pezullimit është dhuna që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.617Z

FOTOT/ Aksident spektakolar te mbikalimi i Rinasit

Aksidentet në rrugën Tiranë-Durrës tashmë janë bërë të përditshme. Paraditen e së martës një automjet është përmbysur duke krijuar kaos në trafik. Siç shihet edhe nga fotot që kanë ardhur në redaksinë e DITA-s një mjet pas përplasjes është përmbysur. Në vendngjarje kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.362Z

Grabitësit qëlluan me armë brenda aeroportit të Rinasit?

Të dhëna të reja dalin në dritë në lidhje me grabitjen e paprecedent të kryer një ditë më parë në aeroportin Nënë Tereza në Rinas. Tre personat e armatosur që sulmuan një makinë të transportit të vlerave monetare teksa ajo po kalonte shuma të mëdha valute në një avion, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.485Z

Aeroporti i Rinasit shitet për 90 milionë USD

Konçensioni i Rinasit i është shitur për rreth 90 mln dollarë kompanisë kineze Everbright Global Airport and Investment Fund. Burime jozyrtare konfirmojnë për Top Channel se është firmosur shitja e aeroportit mes kompanisë kineze dhe konçensionarit TIA. Everbright Global Airport and I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama