Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasit

Total: 4768
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.362Z

Grabitësit qëlluan me armë brenda aeroportit të Rinasit?

Të dhëna të reja dalin në dritë në lidhje me grabitjen e paprecedent të kryer një ditë më parë në aeroportin Nënë Tereza në Rinas. Tre personat e armatosur që sulmuan një makinë të transportit të vlerave monetare teksa ajo po kalonte shuma të mëdha valute në një avion, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.485Z

Aeroporti i Rinasit shitet për 90 milionë USD

Konçensioni i Rinasit i është shitur për rreth 90 mln dollarë kompanisë kineze Everbright Global Airport and Investment Fund. Burime jozyrtare konfirmojnë për Top Channel se është firmosur shitja e aeroportit mes kompanisë kineze dhe konçensionarit TIA. Everbright Global Airport and I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.066Z

Votohet marrëveshja për Aeroportin e Rinasit

Mazhoranca ka arritur të sigurojë gjatë kësaj të enjte 71 votat e mjaftueshme duke votuar projektligjet e javës së shkuar, të cilët nuk arritën të miratoheshin për shkak të kuorumit. Me 72 vota pro, shumica  votoi ndryshimin e koncesionarit të Rinasit që tashmë do të jetë nën a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.285Z

Arrestohen dy doganierë të Rinasit

Etleva DeliaKatër doganierë të Rinasit, bashkë me dy tregtarë dhe shoferin e këtyre të fundit, akuzohen se janë përfshirë në skemën e kontrabandës së mallrave, kryesisht veshmbathje, që vinin nga Turqia në Tiranë. Rasti i fundit ishte kalimi pa doganë i mbi 600 kostumeve për femra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.497Z

VIDEO/ Çmenduria e shoferit me BMW në hyrje të Rinasit

Ndonëse konsiderohet zonë me siguri të lartë, në aeroportin e Rinasit ndodhin edhe skena të tilla me atuomjete, që mund të kthehen lehtësisht në burim aksidenti. Një drejtues i kësaj makine BMW me targa italiane ka xhiruar gomat për disa minuta, ndërsa automjetet e tjera kalonin me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.457Z

Moti i keq, anulohen disa fluturime në aeroportin e Rinasit

Reshjet e dendura të dëborës në kryeqytet kanë sjellë edhe anulimin e disa fluturimeve si në vajtje, ashtu edhe në ardhje në aeroportin e Rinasit. Në faqen online të aeroportit Nënë Tereza njoftohet anulimi i fluturimit të programuar për në 04:15 të së enjtes nga Tirana për n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.726Z

Rama: Mbikalimi i Rinasit, shembull i transformimit- FOTOLAJM

TIRANE- Në kuadër të projektit kombëtar për gjelbërim, kryeministri Edi Rama është shprehur se mbikalimi i Rinasit do të jetë shembull i gjithë këtij transformimi. Me anë të një statusi në rrjetin social “Twitter”, Rama theksoi se do të transformohen të gjitha rrugët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama