Rezultate te kerkimit per termin: +Rindrtim

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Meta: Thellim marrëdhënieve me Kazakistanin

Shqipria dhe Kazakistani bien dakord pr intensifikimin e bashkpunimit ekonomik, por edhe n planin e organizatave ndrkombtare. Zv.kryeministri dhe ministr i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, u prit dje n Almati nga Sekretari i Shtetit dhe ministr i Punve t Jashtme t Kazakistanit, z.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

Financimi, 50 milionë euro për rrugët rurale

Banka Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim ka nnshkruar me Ministrin e Financave dhnien e nj kredie t but, prej 50 milion euro pr rehabilitimin e rrjetit rrugor n vend. Kjo hua e siguruar sht vetm nj pjes e financimit prej rreth 400 milion eurosh, q donator t ndryshm do t japin pr ndrtimin dhe moderni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

BB: Shqipëria histori e suksesshme zhvillimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9

Shqipria sht nj histori e zhvillimit t suksesshm n shum drejtime, pasi kahapa t lavdrueshm prpara n zhvillimin shoqror dhe ekonomik gjat dekads s fundit, - sht ky mesazhi i prcjell nga Banka Botrore q nj dit m par miratoi Strategjin pr partneritet me vendin ton pr periudhn 2011-2014. Jane Armitage,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.885Z

Izraeli ndihmë Kosovës për anëtarësimin e saj tek BERZH

Ndihmesa pr kt shtj i sht konfirmuar Zvendskryeministrit dhe Ministrit t Punve t Jashtme, Ilir Meta nga homologun i tij izraelit, Avidgor Liebermann. Takimi mes dy ministrave t jashtm sht zhvilluar n mbledhjen informale t Kshillit Ministerial t OSBE-s n Kazakistan. “Duke u ndalur tek zhvilli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Berzh-i n Tiran pr zgjerimin e bashkpunimit ekonomik

Nj delegacion i Banks Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH), i kryesuar nga zv/Presidenti i saj, Varel Freeman, do t nis t premten n Tiran, takimet zyrtare me qllim zgjerimin e bashkpunimit ekonomik me Shqiprin. Pjes e ktij delegacioni jan dhe Peter Reiniger, Drejtor i Grupit t Biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

100 milion euro pr alik Holding

Kompania m e madhe e telekomunikacionit n Shqipri Albtelecom, e prfshir me procesin e privatizimit si pjes e alk Holding, vendosi t marr nj kredi me vler 100 milion Euro nga Banka Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Banka e Detit t Zi pr Tregti dhe Zhvillim (BTDB). Pas privatizimit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.041Z

Liebermann: Izraeli, ndihmë Kosovës për anëtarësimin në BERZH

Shqipria i krkon Izraelit mbshtetje pr antarsimin e Kosovs tek BERZH, gj q iu konfirmua dje ministrit ton t Jashtm, Ilir Meta. Gjat punimeve t mbledhjes informale t Kshillit Ministerial t OSBE-s, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme t Shqipris zhvilloi nj takim me zv.kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama