Rezultate te kerkimit per termin: +Riparimi

Total: 778
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.140Z

Tregtia dhe riparimi i automjeteve, ndër bizneset më fitimprurëse

TIRANE- Tregtia dhe riparimi i automjeteve është një ndër bizneset më fitimprurëse në Shqipëri. Ndërsa në të gjitha vendet e botës, sektori i tregtisë së automjeteve është goditur nga kriza, në vendin tonë është konstatuar rritje. Të dhënat e fundit të Institutit të Statistik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.272Z

Haiti, riparimi i portit rrit shpresat për ndihma

Riparimi i portit rrit shpresat e Haitianëve për mbërritjen sa më parë të ndihmave emergjente.Porti  për momentin operon me 10 për qind të kapacitetit të tij.Një korrespondent i BBC-së thotë se 50 për qind e portit është shkatërruar, por inxhinjerët kanë vendosur që disa pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.259Z

Vonohet riparimi i aparturës, s kishte specialistë shqiptarë

Autori i Lajmit: red.Nisi dje funksionimin, pas defektit të disa ditëve më parë, aparatura e Kobaltit në Shërbimin Onkologjik të Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në Tiranë. Burime nga QSUT thanë dje se “specialistët e ardhur nga Italia rregulluan në një kohë rekord apa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Ruli: Nis riparimi i argjinaturave ne Shkoder

Menjehere pas uljes se nivelit te ujit ne lumin Bune dhe ne zonat e permbytura, stafet teknike te MBUMK-se dhe Bordit te Kullimit Shkoder, kane inspektuar te gjithe infrastrukturen e kullimit dhe mbrojtjes nga permbytja per evidentimin e demtimeve dhe marrjen e masave per rikthimin ne gjendjen e mep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.805Z

Vijon riparimi i defekteve në linjën Vau i Dejës -Lezhë

13/01/2009  Deri të mërkurën Punimet për riparimin e linjës së transmetimit Vau i Dejës - Lezhë që u dëmtua gjatë ditëve të para të janarit si rezultat i motit të keq përfundojnë të mërkurë. Sipas drejtorit të Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Ymer Balla, brig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.988Z

Zhvendoset treni i mallrave, pas aksidentit do bëhet riparimi i dëmeve

Brenda 24 orëve pritet të bëhet zhvendosja e trenit të mallrave i linjës Shkodër-Han i Hotit, i cili i aksidentua si pasojë e hekurudhës së amortizuar. Ekspertët thonë se bashkë me zhvendosjen do bëhet dhe riparimi i pjesëve të dëmtuara. Treni transportonte inerte për në Elbasan n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Riparimi i defektit të dimrit, lë banorët pa ujë në verë

Berat Ndrprerja e ujit t pijshm do t vazhdoj deri n fund t javs Tashm qytetart e Beratit do t prballen me mungesn e ujit t pijshm, pasi riparimi i defektit n tubacionin e Bogovs gjat rrshqitjeve t stins s dimrit kaq ata t ngelen pa uj t pijshm. Q prej dits s hn, qytetart i jan drejtuar dyqaneve pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama