Rezultate te kerkimit per termin: +Riparimi

Total: 778
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.702Z

Jugu pa energji, defekt në linjën e tensionit të lartë

Gjirokastër- Një defekt i rëndë ka lënë pa energji jugun e vendit. Që nga ora 15.00, gjithë zona është pa energji elektrike, ndërkohë që nuk është thënë asgjë se sa kohë do të kërkojë riparimi i defektit. Sipas burimeve nga Gjirokastra, mësohet se energjia është ndërprer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.963Z

Shitjet me pakicë, bie niveli me 2.2 për qind

Indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë në tremujorin e tretë të 2009-s arriti 175.8 për qind, kundrejt vitit bazë (2005=100). Krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit paraardhës, indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë është ulur 2.2 për qind. Krahasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.936Z

INSTAT-i, në 2007-n shitja me pakicë u rrit me 267 për qind

Indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë në tremujorin e katërt të vitit 2007 arriti në 267.0 për qind, kundrejt vitit bazë (1999=100). Publikimi më i fundit është bërë dje nga INSTAT-i, i cili ka nxjerrë dhe shifrat më të fundit për këtë sektor të tregtisë. Sipas I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.657Z

Moti, probleme me energjinë

Qyteti i Burrelit, me 18 mijë banorë, qëndroi dje për 13 orë pa energji elektrike, ndërsa është një ndër zonat me temperatura më të ulëta ditët e fundit. Specialistët thanë se defekti ishte mjaft i rëndë dhe ka ardhur për shkak të ngarkesës dhe motit të keq dhe se riparimi ka q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.389Z

Dyshim për Dallavere

Një CT, fjala e fundit e teknologjisë, i cili ka një defekt të shkaktuar nga rryma, ka kohë që nuk përdoret. Në Institutin Onkologjik të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ndodhet kjo CT me 64 prerje, riparimi i së cilës kushton vetëm 35 mijë euro. Por, në vend të kësaj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.474Z

Riparimi i autostradës mbaron në maj

 Punimet për rikonstruksionin e autostradës Tiranë-Durrës do të përfundojnë në muajin maj. Kreu i Ministrisë së Punëve Publike, Sokol Olldashi, ka inspektuar ecurinë e punimeve për rikonstruksionin e autostradës Tiranë–Durrës, një investim i buxhetit të shtetit me vlerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.758Z

Filloi riparimi i aksit Fier - Levan

Nuk po u besojnë syve. Ky aks rrugor po asfaltohet. Rruga Fier- Levan 9.5 km ne kushtet aktuale përshkohet për më shumë se 30 min Tani do te duhen vetem 7 minuta. Per drejtuesit e mjeteve udhetimi ne kete segment ishte nje ferr. Fier - Levan është lidhja mes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama